Reklama

Bezpieczne miasto i gmina Siedlce

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczne miasto i gmina Siedlce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczne miasto i gmina Siedlce

„Bezpieczne miasto i gmina Siedlce” to jedno z działań realizowanych w ramach kampanii „Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież.”

7 marca w Zespole Oświatowym w Żelkowie- Kolonii spotkali się uczniowie, by rozmawiać na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie- rozpoczęte przez dyrektor szkoły Małgorzatę Stańczuk- zainaugurowało działania podejmowane w ramach tej kampanii  w szkołach gminy Siedlce. Wójt gminy Siedlce- Henryk Brodowski podkreślał jak istotne jest wczesne zauważenie problemów i zagrożeń dotykających młodych ludzi oraz właściwa reakcja. W spotkaniu, którego organizatorami byli Centrum Kształcenia Ustawicznego, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II, Miejska Komenda Policji oraz IPA Region Siedlce uczestniczyło 316 osób.

 

Uczniowie z klas 0- VI rozpoczęli swoje warsztaty profilaktyczne od obejrzenia scenek związanych z cyberzagrożeniami w wykonaniu uczennic z klasy III C Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach pracujących pod kierunkiem Agnieszki Krusińskiej.  Stały się one punktem wyjścia do rozmów na temat  zachowań w cyberprzestrzeni i minimalizowania zagrożeń z niej płynących. Prowadziła je Monika Mikołajczyk.  Najmłodsi z klas 0- III mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach przypominających zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły prowadzonych przez asp. szt. Janusza Cabaja z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, starsi z klas IV- VI rozmawiali na temat agresji rówieśniczej z asp. szt. Sławomirem Stefaniakiem.

 

Uczniowie z klasy VII oraz III klasy gimnazjum brali udział w zajęciach dotyczących zagrożeń związanych z dopalaczami prowadzonych przez Monikę Mikołajczyk, rozmawiali także o agresji rówieśniczej z asp. szt.  Sławomirem Stefaniakiem z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

 

Każda z trzech grup uczestniczyła także w pokazie przygotowanym przez studentów ratownictwa medycznego z siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach.  Monika Klepacka i Paweł Bakalarski uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z zaangażowaniem ćwiczyli reanimację oraz pracę z Automatycznym Elektrycznym Defibrylatorem.

 

Nad właściwym przebiegiem spotkania czuwała Edyta Biarda z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, zachęcając uczestników do rozmowy, zabaw aktywizujących oraz wykonywania różnych ćwiczeń, które miały pomóc zrozumieć, jakie emocje mogą towarzyszyć osobom dotkniętym trudnymi doświadczeniami (np. odrzuceniem przez rówieśników). Uczniowie z Zespołu Oświatowego w Żelkowie- Kolonii okazali się bardzo otwarci i żywiołowi,  bez obaw, śmiało podchodzili do kolejnych zadań i rozmów z prowadzącymi. Dniu poświęconemu profilaktyce w Żelkowie- Kolonii towarzyszyła fantastyczna życzliwa atmosfera stworzona przez gospodarzy.

 

Patronat honorowy nad kampanią realizowaną w roku szkolnym 2018/2019 na terenie miasta i gminy Siedlce objęli Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski oraz Prezydent Miasta Siedlce- Andrzej Sitnik.

 

Oprac.CKU/KMP Siedlce


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE