Reklama

Będzie ulica na stulecie bitwy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Siedlce

Będzie ulica na stulecie bitwy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji radni miejscy nadadzą jednej z nowych ulic nazwę Bitwy Warszawskiej.

Jak już pisaliśmy, podczas środowych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Sitnik zdradził, że przygotowuje projekt uchwały nadania jednej z siedleckich ulic nazwy Bitwy Warszawskiej. W ten sposób miasto upamiętni to bezprecedensowe zwycięstwo Polaków, którego setna rocznica będzie obchodzona za rok.
Jak się okazuje, projekt takiej uchwały jest już gotowy. Czytamy w nim, że nazwa ul. Bitwy Warszawskiej ma być nadana drodze wewnętrznej na terenie osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego na działkach o numerach 325/5, 325/6 i 353. Chodzi o nowe osiedle w okolicach ul. Kraszewskiego.
W uzasadnieniu projektu uchwały napisano też, że z wnioskiem o nadanie nazwy drodze wewnętrznej na terenie osiedla mieszkaniowego wystąpili wieczyści użytkownicy terenu. Droga zostanie wybudowana na podstawie Planu Zagospodarowania Terenu zatwierdzonego decyzją o pozwoleniu na budowę dziewięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i niezbędną infrastrukturą techniczną.
- Wnioskodawcy z racji konieczności zachowania prawdy historycznej dla przyszłych pokoleń chcieliby upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju - "Cudu nad Wisłą" poprzez nazwanie nowej ulicy - Bitwy Warszawskiej - czytamy w uzasadnieniu.
Uchwała w tej sprawie zostanie poddana głosowaniu na najbliższej sesji Rady Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE