Reklama

Reklama

Będzie Tęczowy Piątek w 'Prusie'?

Opublikowano: wt, 22 paź 2019 16:36
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Będzie Tęczowy Piątek w 'Prusie'? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy siedleckie liceum przyłączy się do promowania LGBT?

Reklama

W piątek, 25 października, w kilkuset szkołach w całej Polsce z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii już po raz czwarty zostanie przeprowadzony "Tęczowy Piątek". To międzynarodowa akcja, w ramach której na korytarzach tych placówek zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem poruszanym podczas zajęć dydaktycznych będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe). 
Do inicjatywy ustosunkowały się władze siedleckiego "Prusa". Dyrektor szkoły Andrzej Kopiec na stronie placówki ogłosił: W związku z rozpowszechnianymi informacjami o przystąpieniu I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa do ogólnopolskiej akcji, wyrażającej solidarność ze środowiskiem LGBT informujemy, że żadna taka akcja nie była uzgadniana ze szkołą i nie będzie miała miejsca. Szkoła, zgodnie z zasadami przyjętymi w statucie, opierając edukację na tradycyjnych wartościach szanuje poglądy i godność osobistą wszystkich uczniów traktując ich jednakowo stosując zasady tolerancji i akceptacji dla odmienności, swobodnego wyrażania myśli i przekonań światopoglądowych oraz religijnych nienaruszających dobra innych osób.
Dyrektor dodał jednocześnie, że tego dnia z inicjatywy uczniów należących do mniejszości przez trzy godziny w czytelni szkolnej uczniowie Prusa mający problemy ze swoją osobowością będą mogli indywidualnie porozmawiać z uczniami o podobnych odczuciach. Kopiec podkreślił jednak, iż działanie to nie jest wspierane przez żadną organizację zewnętrzną, nie uczestniczą w nim żadne osoby spoza szkoły, a lekcje będą odbywać się zgodnie z ustalonym tygodniowym planem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.