Reklama

Reklama

Będzie międzynarodowa współpraca siedleckiej komendy

Opublikowano: śr, 29 sie 2018 10:01
Autor:

Będzie międzynarodowa współpraca siedleckiej komendy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie międzynarodowa współpraca siedleckiej komendy

Reklama

Delegacja składająca się z przedstawicieli siedleckiej komendy policji oraz siedleckiego starostwa odwiedziła powiat Oberhavel w Niemczech, gdzie Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski oraz szef miejscowych policjantów - Polizeidirektor Lars Borchardt podpisali umowę o przyszłej współpracy między jednostkami policji obu krajów.

Powiat Oberhavel oraz jego partnerski powiat siedlecki współpracują ze sobą od prawie 20 lat. W ramach tej współpracy rozwinął się ożywiony dialog między młodzieżą, seniorami, artystami i sportowcami. Doświadczeniami wymieniają się już strażacy z obu powiatów.

W trakcie wizyty, Polizeidirektor Lars Borchardt i Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski podpisali, w obecności wiceprezydenta Policji Rogera Höppnera, umowę o współpracy. Współpraca koncentrować się będzie przede wszystkim na wzajemnej wymianie doświadczeń. Policja Oberhavel, tak, jak i KMP w Siedlcach graniczy z metropoliami, jak Berlin czy Warszawa. Ze względu na ich położenie geograficzne obie jednostki policyjne wykonują podobne zadania.

W czasie spotkania starosta siedlecki, Dariusz Stopa powiedział: Cieszę się bardzo, że rozpoczynamy współpracę. Dzisiejsza przestępczość nie zna już granic. Mam nadzieję, że wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w naszym regionie. Kierownik Inspekcji Policji Oberhavel, zaznaczył: „w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa naszym obywatelom chętnie wymienię się moimi doświadczeniami z kolegami. Do takiego celu dążą też nasi partnerzy w Siedlcach".

Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski uzupełnił: „Siedlce leży na międzynarodowej osi drogowej Moskwa-Berlin. Ponadto miasto Siedlce będzie miało za kilka lat własne połączenie autostradowe z Berlinem. Dzięki naszej współpracy i wymianie informacji utrudnimy życie przestępcom".

Podpisane porozumienie symbolizuje początek współpracy jednostek policji, której celem jest równie udana współpraca jak ta, którą prowadzą oba powiaty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.