Reklama

Będzie doradzać ministrowi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CIS Siedlce

Będzie doradzać ministrowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agata Ługowska z Siedlec weszła do ogólnopolskiej Rady Zatrudnienia Socjalnego.

Rada Zatrudnienia Socjalnego istnieje od 26 października 2016 r. To organ działający przy ministrze rodziny, pracy i polityki społecznej. Opiniuje projekty aktów prawnych i inicjuje zmiany przepisów prawa, a także przygotowuje ekspertyzy dotyczące zatrudnienia socjalnego. RZS składa się z maksymalnie 15 osób reprezentujących podmioty zatrudnienia socjalnego, wojewodów, organizacje społeczne i zawodowe. Członków Rady, którzy pełnią swoje funkcje społecznie, powołuje minister na 3-letnią kadencję.
Agata Ługowska jest kierownikiem Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. CIS wspiera ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, pomagając im wrócić na rynek pracy z uaktualnionymi lub zupełnie nowymi kwalifikacjami zawodowymi. Ponadto A. Ługowska pełni funkcję prezesa Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas, zajmującej się przede wszystkim opieką nad osobami chorymi i starszymi.
Uroczyste wręczenie aktów powołania oraz pierwsze posiedzenie Rady odbędzie się 29 listopada w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE