Reklama

Reklama

Bądźmy dalekowzroczni - posprzątajmy Siedlce

Opublikowano: pon, 30 wrz 2019 04:49
Autor: | Zdjęcie: Dalekowzroczni

Bądźmy dalekowzroczni - posprzątajmy Siedlce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę działania ekologiczne na rampie kolejowej.

Reklama

Grupa siedlczan utworzyła niedawno społeczność „Dalekowzroczni”, której celem jest szerzenie wiedzy o segregacji odpadów i możliwościach działań prośrodowiskowych w naszym mieście. Jak tłumaczą, by zrozumieć dlaczego powstała, wystarczy przejść się po terenach zielonych Siedlec.
- Miasto jest nasze - przekonują „Dalekowzroczni”. - Naszym obowiązkiem jest o nie dbać, nawet jeśli niektórzy z braku wiedzy lub z nieokiełznanego egoizmu nie potrafią pojąć do czego służą śmietniki. Wszyscy chcemy żyć w czystej przestrzeni, bez widoków potłuczonego szkła i lichej jakości graffiti na blokach, bez kapsli i wszechobecnych foliówek. Samo nic się nie zrobi. Wywierajmy wpływ na nasze otoczenie: rodzinę i sąsiadów, a także władze miejskie - dodają.
Jakiś czas temu „Dalekowzroczni” poprosili mieszkańców o wskazanie terenów, które najbardziej wymagają posprzątania. Okazało się, że w najgorszym stanie są okolice rampy kolejowej.
W najbliższą niedzielę, 6 października, grupa zorganizuje pierwszą edycję wspólnego zbierania śmieci.
- Spotykamy się, by przygotować Siedlce na zimę. Będziemy sprzątać okolice rampy kolejowej, a jeśli będzie nas wystarczająca ilość, zajmiemy się kolejnymi terenami: okolicami ul. Spokojnej. To, w jakim stopniu posprzątamy Siedlce, zależy od ciebie! Pomóż nam, razem możemy więcej! - zachęcają organizatorzy.
Ich inicjatywę wsparł Referat Infrastruktury Urzędu Miasta Siedlce, który przekazał worki na posegregowane odpady.
Samozwańcza ekipa sprzątająca zbierze się w niedzielę o godz. 11.00 w umówionym miejscu. Tam każdy otrzyma rękawiczki oraz worek polipropylenowy wielorazowego użytku. Po zebraniu śmieci nastąpi ich wspólne segregowanie do worków do tego przeznaczonych.
Więcej na facebookowym fanpage’u https://www.facebook.com/events/386188715390265/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.