Reklama

Autostrada coraz bliżej Siedlec!!

Opublikowano:
Autor:

Autostrada coraz bliżej Siedlec!! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała drugą z trzech umów na projekt i budowę autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami.

Zawarta właśnie umowa dotyczy zaprojektowania odcinka A2 pomiędzy węzłami Gręzów (zlokalizowanym w gminie Grębków) i Siedlce Zachód (Swoboda) w gminie Siedlce.

Jak zapewnia GDDKiA ten odcinek autostrady zostanie oddany do użytku kierowcom jesienią 2023 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua, a wartość umowy to około 559,2 mln zł.

– Kolejny odcinek autostrady A2 wchodzi w fazę realizacji. To dobra wiadomość dla mieszkańców Siedlec, to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy poruszają się po Polsce w osi wschód-zachód – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak informuje GDDKiA zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa po nowym śladzie ok. 12,5 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu.

W ramach zawartej umowy wybudowane zostaną węzły Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda). Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (jak ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).

GDDKiA przypomina, że na wschód od Warszawy w realizacji znajdują się już dwa odcinki autostrady A2 o łącznej długości 14,8 km: od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Koszt realizacji obu odcinków to 764,3 mln zł. Planowany termin udostępnienia drogi kierowcom to trzeci kwartał 2020 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE