Reklama

Reklama

Akcja "Pasy": Policjanci ujawnili 66 wykroczeń

Opublikowano: pt, 16 mar 2018 09:48
Autor: | Zdjęcie: KMP Siedlce

Akcja "Pasy": Policjanci ujawnili 66 wykroczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><b>Wczoraj (15.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili działania pod kryptonimem „Pasy”, ukierunkowane na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów przepisów o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci. &nbsp;</b></p>

Reklama

Pasy bezpieczeństwa w większościwypadków samochodowych ratują życie, a przynajmniej zmniejszająskalę obrażeń u osób jadących autem. Przy zapiętych pasach mamy szanseuniknąć poważnych urazów głowy oraz kręgosłupana odcinku szyjnym. 

Mimo, że coraz więcej osób przekonuje się do ichzapinania, to jednak część osób nie używa pasów w trakcie jazdy.Najczęściej pasów nie zapinają pasażerowie auta, zwłaszcza ci jadącychna tylnej kanapie. Jeśli dojdzie do wypadku, to swoim nieodpowiedzialnymzachowaniem narażają osoby jadące z przodu na poważne w skutkach obrażeniaciała.

Jeśli kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy policjantmoże ukarać go mandatem w wysokości 100 zł oraz 2 punktami karnymina zasadzie art. 39 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym. W przypadkugdy pasów nie zapnie pasażer, a kierowca rozpocznie jazdę (bądź jąkontynuuje), wówczas w czasie kontroli policjant może go ukarać mandatemw wysokości 100 zł oraz nałożyć na niego aż 4 punkty karne. Niezależnieod tego odpowiedzialność poniesie również pasażer i otrzyma mandatw wysokości 100 zł. Stanowi o tym art. 45 ust. 2 pkt 3 Prawa o ruchudrogowym.W trakcie wczorajszych działań policjanci ujawnili ogółem66 wykroczeń, w tym 35 kierowców i 5 pasażerów bez zapiętychpasów bezpieczeństwa.Komenda Miejska Policji w Siedlcachapeluje o bezwzględne stosowanie się do obowiązującychprzepisów i wyrobienie w sobie po prostu nawyku zapinania pasów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.