Reklama

Absolwenci UPH najlepiej zarabiają

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Absolwenci UPH najlepiej zarabiają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedlecka uczelnia wysoko w najnowszym badaniu Ekonomicznych Losów Absolwentów polskich uczelni.

Badanie jest realizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie danych administracyjnych pochodzące z systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i z systemu POL-on informacji o uczelniach.

Najnowsza edycja opiera na danych za 2017 r. Wynika z nich, że absolwenci informatyki i zootechniki z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach znaleźli się w grupie najlepiej zarabiających w skali całego kraju w ciągu pierwszego roku po ukończeniu studiów. Według danych, przeciętne wynagrodzenie osoby, która ukończyła w UPH informatykę, w poddanym analizie okresie wynosiło 5.290,56 zł.

W obszarze nauk technicznych, przy zastosowaniu względnego wskaźnika zarobków, absolwenci informatyki, studia stacjonarne II stopnia w UPH znaleźli się na 5. miejscu. Natomiast osoby, które ukończyły w UPH zootechnikę, studia niestacjonarne II stopnia, uzyskiwały przeciętne wynagrodzenie w wysokości 4.444,85 zł. W obszarze nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych, przy zastosowaniu względnego wskaźnika zarobków, absolwenci zootechniki z UPH znaleźli się na 4. pozycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE