Reklama

A2 Mińsk–Siedlce. Jest umowa na pierwszy odcinek

Opublikowano:
Autor:

A2 Mińsk–Siedlce. Jest umowa na pierwszy odcinek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To pierwsza z trzech umów na budowę A2 z Mińska do Siedlec.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na projekt i budowę autostrady A2 od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Groszek w gm. Kałuszyn. To pierwsza z trzech umów na budowę A2 z Mińska do Siedlec.
 

Inwestycję zrealizuje spółka PUT Intercor sp. z o.o. Wykonawca za 499,8 mln zł ma wybudować fragment A2 w ciągu 36 miesięcy od daty podpisania umowy, a jednocześnie ma do 10 miesięcy złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Od momentu jej uzyskania do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych (15 grudnia–15 marca). Zakończenie prac zaplanowano na jesień 2023 r.

 

Trwają przygotowania koncepcji programowej na dwie pozostałe części autostrady A2. Opracowuje ją spółka Multiconsult. Do kwietnia br. firma ma przedstawić koncepcję dla A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej (o długości 63,5 km). Prace budowlane zaplanowano na lata 2022–2024, a całkowity koszt realizacji oszacowano na około 3 mld zł. Do końca marca br. ma być znana koncepcja dla 32-kilometrowej trasy z Białej Podlaskiej do granicy państwa. Realizację przewidziano na lata 2023–2025. Sumaryczny koszt oceniono na około 1,5 mld zł.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE