81 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu

foto KWP Radom

wiadomosci Nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Ledzion.

ŁP

Opublikowano: 21 lipca 2020 07:18 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 07:19

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji. Wśród ślubujących był funkcjonariusz, który po 12 latach zamienił mundur brytyjskiej Policji na ojczyste barwy.

 

Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Ślubowało 78 nowo przyjętych funkcjonariuszy. W tej grupie jest 14 kobiet.

 

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz awansów. Zwrócił również uwagę, jak ważna w służbie jest edukacja. Wiedza, którą nowi policjanci zdobędą podczas szkolenia podstawowego niech będzie dla nich podbudową pod doświadczenie jakie będą zdobywać podczas codziennej służby. Natomiast rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinsp. Dariusz Brzezicki.

 

Insp. Michał Ledzion wręczył nowym 14 funkcjonariuszkom róże z okazji obchodzonej w tym roku 95. Rocznicy Powołania Policji Kobiecej.

 

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Michał Karczewski uzyskując 180 punktów na 220 możliwych.  Karczewski służbę będzie pęłnił w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku. Wśród ślubujących był również post. Tomasz Mosakowski, który do tej pory, przez 12 lat pełnił służbę w policji brytyjskiej, gdzie był dzielnicowym. Teraz policjant będzie zasilał szeregi ciechanowskiej komendy. 

 

Funkcjonariusze po szkoleniu, służyć będą w 20 jednostkach naszego garnizonu (w Ciechanowie – 4, Garwolinie - 3, Grójcu – 6, Kozienice – 4, Łosicach – 1, Mławie – 2, Ostrowi Maz. - 3, Płońsku – 2, Przysusze – 2, Pułtusk – 6, Siedlcach – 6, Sochaczewie - 5, Węgrowie – 2, Wyszkowie – 3, Zwoleniu – 3, Żurominie – 1, Żyrardowie – 8, SPPP w Płocku – 11, SPPP w Radomiu – 8, KWP zs. w Radomiu - 1).

 

W roku 2020 Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu planuje przyjąć do służby nowych funkcjonariuszy w trybie jeszcze trzech naborów.  

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.