38-latek czterokrotnie próbował zdawać na prawo jazdy. Podawał się za kogoś innego

wiadomosci Mieszkaniec Siedlec czterokrotnie próbował zdawać egzaminy na prawo jazdy. Został jednak zatrzymany przez policjantów, a w prokuraturze postawiono mu zarzuty.

ŁP

Opublikowano: 3 sierpnia 2020 10:07 | Aktualizacja: 3 sierpnia 2020 10:07

Jak mówi rzecznik siedleckiej komendy Agnieszka Świerczewska, mężczyzna przyszedł do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w maseczce dokładnie zakrywającej twarz i czapeczce z daszkiem. Wtedy podejrzeń nabrał egzaminator.

 

 

- Na szczęście wynik egzaminu był negatywny i musiał zapisać się na kolejny termin i właśnie przy drugim podejściu został zatrzymany przez policjantów - wyjaśniła Agnieszka Świerczewska.

 

Dodała, że wtedy wyszło na jaw, że 38-latek przystąpił do egzaminu czterokrotnie. - Zweryfikowano to na podstawie zabezpieczonej dokumentacji oraz zapisu monitoringu - powiedziała rzecznik siedleckiej komendy.

 

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty posłużenia się dokumentem tożsamości innej osoby. Grozi mu za to kara dwóch lat więzienia.

 

Podejrzany tłumaczył, że chciał w ten sposób pomóc 42-letniemu koledze.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.