Reklama

1,3 miliona na termomodernizację Instytutu Biologii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UPH

1,3 miliona na termomodernizację Instytutu Biologii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotyczy ona dofinansowania projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Instytutu Biologii UPH” (w ramach działania 1.3.1 Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020), w kwocie do 1.369.787,69 zł kosztów kwalifikowalnych. Główny cel projektu stanowi zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co powinno przyczynić się do oszczędności w kosztach eksploatacyjnych oraz redukcję emisji CO2. Jak się szacuje inwestycja ta przyniesie ograniczenie wydatków na eksploatację obiektu w kwocie co najmniej 75 tys. rocznie.
W imieniu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego umowę podpisała JM Rektor prof. dr hab. Tamara Zacharuk, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej reprezentował Zastępca Prezesa Zarządu Marek Ryszka. Przy zawarciu porozumienia obecny był również Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Podkreślił on, iż termomodernizacja Instytutu Biologii UPH wpisuje się w konsekwentnie prowadzoną w całym kraju strategię wspierania efektywności energetycznej w gmachach użyteczności publicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE