Reklama

100-lecie Policji w Siedlcach. Tort i wystawa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Siedlce

100-lecie Policji w Siedlcach. Tort i wystawa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowi policjanci obchodzili swoje święto w piątek.

Uroczystości rozpoczęły się się mszą świętą w siedleckiej katedrze. w Potem w centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień dla policjantów i nominacji na wyższe stopnie służbowe. Uczestniczyli w niej m.in.:bp Kazimierz Gurda wraz z duchowieństwem i kapelanem siedleckiej policji ks. prał. Kazimierzem Niemirką , Janina Ewa Orzełowska - członek zarządu województwa mazowieckiego, prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, burmistrz i wójtowie gmin z powiatu oraz starosta Karol Tchórzewski.
Nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 84 funkcjonariuszy siedleckiej komendy. W korpusie oficerów było to 2 policjantów, w korpusie aspirantów - 38, w korpusie podoficerów - 25, a w korpusie szeregowych - 19.
100. rocznica powołania  Policji Państwowej była doskonałą okazją, aby w szczególny sposób uhonorować osoby, które od lat są życzliwe siedleckiej komendzie i stale z nią współpracują. Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski złożył im podziękowania oraz wręczył okolicznościowe upominki.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaprezentowano film przedstawiający siedlecką policję dawniej i dziś. Następnie koncert dała Orkiestra Wojskowa w Siedlcach, której towarzyszyli znani soliści. Na zakończenie gości zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej 100-leciu powstania Policji na terenie miasta i powiatu siedleckiego, przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, a także mały poczęstunek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE