Reklama

Reklama

XXV Międzynarodowa Wystawa Fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2020"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

XXV Międzynarodowa Wystawa Fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2020" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie XXV Międzynarodowa Wystawa Fotografii "Podlaski Przełom Bugu 2020" do zobaczenia online.

ReklamaOrganizowane od dwudziestu pięciu lat plenery „Podlaski Przełom Bugu” należą do najważniejszych i najstarszych imprez tego typu w kraju. Tegoroczny odbył się w dniach 13-18 września i wzięło w nim udział trzydziestu siedmiu fotografów z Polski, Białorusi i Niemiec. Współorganizatorami pleneru byli: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, Powiat Bialski – Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców.Organizatorom fotograficznych spotkań nad Bugiem przyświecają następujące cele:
- stworzenie cyklu fotografii przedstawiających walory przyrodnicze i kulturowe regionu nadbużańskiego,
- promocja bogatych w zabytki kultury duchowej i materialnej, atrakcyjnych pod względem turystycznym ziem nadbużańskich,
- integracja środowiska artystycznego oraz wymiana doświadczeń i promocja twórczości w dziedzinie fotografii.Podczas pleneru, oprócz codziennego fotografowania i wymiany doświadczeń, zrealizowane zostały planowane zajęcia dydaktyczne. Odbyły się prezentacje prac uczestników pleneru m. in. członków Związku Polskich Artystów Fotografików: Zbigniewa Furmana z Warszawy, Tomasza Grzyba z Radomia, Stanisława Dulnego z Ostrowca Św. i Piotra Speka z Piły.Pokazywane w wielu miastach wystawy poplenerowe są znakomitą promocją nadbużańskiego Podlasia. Dotychczas wielokrotnie prezentowano je m. in.: w Warszawie, Poznaniu, Zamościu, Rzeszowie, Hrubieszowie, Płocku, Lublinie, Ostrowcu Św., Chełmie, Sokołowie Podlaskim, Stalowej Woli, Łomży, Siedlcach i Białej Podlaskiej.Zamierzone cele organizacji XXV Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego „Podlaski Przełom Bugu 2020” zostały osiągnięte. Efekty naszej pracy prezentujemy na wystawie oraz w katalogu.


Andrzej Ruciński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy