Reklama

Reklama

„Szóstka” z sukcesami

Opublikowano: wt, 6 lip 2021 17:00
Autor:

„Szóstka” z sukcesami - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 w Siedlcach w trudnym czasie pandemii osiągnęli wiele sukcesów na arenie współpracy międzynarodowej.

Reklama

Szkoła otrzymała wyróżnienie za zdjęcie pt. "DrumsALIVE" w kategorii konkursowej "Twój projekt w jednym ujęciu w ogólnopolskim konkursie SELFIE+ 2020". Nagrodzone zdjęcie pochodzi z projektu Erasmus+ "The Non Formal and The Digital Classrooms for Inclusion", realizowanego od 2018 roku we współpracy ze szkołami z Rumunii, Włoch i Turcji i zostało wykonane podczas międzynarodowego występu uczniów z czterech krajów podczas mobilności w Polsce w Siedlcach w kwietniu 2019 roku.

W ramach tego projektu w dniach 10-14 maja 2021 roku odbyło się międzynarodowe spotkanie w formule online. Uczniowie codziennie łączyli się w aplikacji Zoom. Zwiedzili wirtualnie miasteczko Nigde oraz szkołę tureckiego partnera, wysłuchali również koncertu przygotowanego przez uczniów z Turcji. Każdego dnia pracując w międzynarodowych grupach uczniowie wykonywali szereg zadań rozwijających ich kreatywność, komunikację, krytyczne myślenie i kooperację.

22 czerwca 2021 zostało zorganizowane podsumowanie całego projektu. Przez trzy lata współpracy zrealizowano wszystkie zaplanowane zadania oraz wiele dodatkowych. Projekt miał na celu wzrost motywacji uczniów do nauki jak również rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli.

 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

 

Ponadto w marcu 2021 „Szóstka” otrzymała po raz kolejny tytuł Szkoły eTwinning na lata 2020-2021. Tym samym znalazła się w gronie 55 odznaczonych szkół. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak praktyka cyfrowa, praktyka w zakresie eBezpieczeństwa, twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania, promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry, promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów. To wyróżnienie jest symbolem uznania ogromnego zaangażowania całego zespołu eTwinning w rozwijaniu współpracy międzynarodowej szkoły.

W grudniu 2020 po raz drugi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 została beneficjentem programu Erasmus +. Szkoła rozpoczęła projekt „Shall we play a game?” jako główny koordynator uzyskując grant o wartości  36810 euro.

Projekt będzie trwał dwa lata. Planowane działania to między innymi pięć wymian młodzieżowych z pięcioma europejskimi szkołami: z Turcji, Chorwacji, Włoch i Portugalii. Uczniowie w grupach międzynarodowych będą podejmować różnorodne zadania projektowe, które zapewnią realizację celów projektu. Nauczyciele będą poznawali i wdrażali innowacyjne metody nauczania oparte na gamifikacji. Priorytety horyzontalne projektu to „Wspieranie szans dla wszystkich z zakresie zdobywania i rozwijania kluczowych kompetencji” oraz „Innowacyjne praktyki w erze cyfrowej”.

Nadzór nad realizacją projektu pełni organ prowadzący Miasto Siedlce oraz dyrektor Szkoły SP 6 w Siedlcach - Jolanta Pawlik, a koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego i niemieckiego Katarzyna Drabarek.

 

Źródło: UM Siedlce

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.