Reklama

Reklama

Rusza kampania społeczna „Akcja i Edukacja”

Opublikowano: 18 lutego 2021 10:43
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, adresowany do mieszkańców naszego miasta oraz uczniów szkół podstawowych.

Reklama

W  siedzibie  siedleckiej policji Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach Pani Jolanta Duk podpisali  porozumienie o współpracy partnerskiej przy realizacji kampanii społecznej „Akcja i Edukacja”. Została  ona zainicjowana przez uczniów  siedleckiego „Ekonomika”, którzy zaprosili mundurowych do współpracy.

Pani Dyrektor przybyła w towarzystwie uczennic – pomysłodawczyń  wymienionego projektu: Aleksandry Kazaneckiej (kl III RE), Anity Rodak (kl II RG) oraz Marleny Kozioł (kl IIIA). Akcja adresowana jest do mieszkańców  Siedlec i ma na celu pokazanie, że pierwsza pomoc naprawdę może uratować komuś życie i każdy z nas ma obowiązek jej udzielić.

- Poprzez promocję tego zagadnienia w  internecie, umieszczenie w przestrzeni miejskiej stosownych plakatów postaramy się zwrócić uwagę na ten problem społeczny. Zajmiemy się również aspektem prawnym w kwestii udzielania pomocy przedmedycznej. W trakcie trwania kampanii  przeprowadzone zostaną spotkania dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Uczniom szkół podstawowych przekazane zostaną najważniejsze informacje i wiedza praktyczna z zakresu pierwszej pomocy - informuje kom. Agnieszka Świerczewska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.