Reklama

Reklama

Nowe urządzenia bramowe przy wiadukcie kolejowym

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 11:31
Autor:

Nowe urządzenia bramowe przy wiadukcie kolejowym - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie Od nowego roku funkcjonują nowe urządzenia bramowe zabezpieczające wiadukt kolejowy w ciągu ul. Łukowskiej.

Reklama

Nowa konstrukcja zmniejsza do minimum spowodowanie jej uszkodzenia – wysokość konstrukcji wynosi 4,6 m.

Elementy uchylne zostały zawieszone na wysokości rzeczywistych wymiarów obiektu, z zachowaniem minimalnego zapasu umożliwiającego bezpieczny przejazd pod wiaduktem.

W przypadku ewentualnego zdarzenia drogowego, uszkodzeniu ulegną jedynie tablice ostrzegawcze, co znacząco obniży koszty naprawy oznakowania w tym miejscu.

Koszt wymiany urządzeń bramowych to: 42 350,00 zł brutto. Połowę kosztów pokrył Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach PKP PLK S.A.

W ubiegłym roku zamontowaliśmy sygnalizatory ostrzegawcze zlokalizowane na obiekcie pod znakami B-16 oraz wykonaliśmy piktogramy B-16 na jezdni na wlotach pod wiadukt.

W tym roku planujemy zamontować w obrębie ronda Honorowych Dawców Krwi oraz ronda Zbigniewa Romaszewskiego nowe tablice F-6 (niebieskie) uprzedzające o obniżonej skrajni pionowej wiaduktu oraz nowe drogowskazy (zielone tablice) z uwzględnieniem ograniczeń występujących pod obiektami inżynierskimi w mieście.

 

inf. Wydział Dróg UM Siedlce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy