Reklama

Reklama

Gala finałowa I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Wiosna w obiektywie" - GALERIA

Opublikowano: 25 maja 2021 14:00
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie W piątek 21 maja 2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach odbyła się finałowa gala I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie, podczas której zostały zaprezentowane fotografie wiosny wykonane przez uczestników konkursu oraz wręczone nagrody zwycięzcom – laureatom i wyróżnionym.

Reklama

W uroczystości wzięli udział: Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce; Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prof. dr hab. Mirosław Minkina; Ewa Gruszka – dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A.; Jacek Patoka – reprezentant Kolei Mazowieckich; Zbigniew Satyła – przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Kolei Mazowieckich; sponsorzy; artyści – Duet Amabile w składzie: Izabela Kiryluk (śpiew), akompaniament: Joanna Szczepańska (flet), Adam Szczepański (pianino); nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Duża liczba zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs świadczy o tym, jak wielu młodych ludzi rozwija swoje pasje i zamiłowania. To właśnie dzięki nim świat staje się lepszy i piękniejszy. Bardzo trafnie oddaje to cytat z Powrotu Odysa Stanisława Wyspiańskiego: Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez twoje czyny.

Inicjatywa I Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w obiektywie powstała na początku tego roku i idealnie wpisuje się w działania naszej szkoły na rzecz wspierania uzdolnień i zainteresowań uczniów, którzy rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Społeczność szkolna naszego Miasta oraz Gminy potrzebuje tak aktywnych i  innowacyjnych młodych ludzi, którzy otwarci są na wszelkie style i formy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 62 uczestników, którzy zaprezentowali swoje fotografie. Zwieńczeniem konkursu stała się uroczysta Gala, w trakcie której przedstawiono fotograficzne dzieła sztuki wykonane przez laureatów i wyróżnionych woraz wszystkich uczestników, którzy zgłosili swój udział w przedsięwzięciu.

Laureatów i wyróżnionych w kategorii uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych wskazało jury złożone z ekspertów o uznanych kwalifikacjach: Monika Kowalczyk – p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, Renata Orzeszek – projektant graficzny, właściciel Agencji Reklamy "Bez szablonu", Monika Jabłkowska – redaktor terenowy Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego Podlasie24.pl, dr Marcin Sutryk – adiunkt Pracowni Sztuki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Paweł Papliński – fotograf, właściciel firmy Fotoelab.pl. Obradom jury przewodniczył pan dr Marcin Sutryk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.