Reklama

Reklama

Czerwone pojemniki na elektrośmieci stanęły w Siedlcach

Opublikowano: pt, 28 maj 2021 11:50
Autor:

Czerwone pojemniki na elektrośmieci stanęły w Siedlcach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości siedleckie Dziewięć charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ustawiono na terenie Miasta.

Reklama

Dziewięć charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ustawiono wczoraj na terenie Miasta. Na mocy zawartego porozumienia, Siedlce dołączyły do projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Udział w projekcie „Elektryczne Śmieci” oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Do czerwonych pojemników mieszkańcy Siedlec mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery oraz baterie.

„Biorąc pod uwagę doświadczenia wielu miast oraz rekomendację Związku Miast Polskich cieszę się, że Siedlce dołączają do projektu Elektryczne Śmieci. Pokazuje to nie tylko nasze zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, ale także troskę o nasze miasto i nas samych. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą aktywnie korzystali z wszystkich możliwości jakie niesie ze sobą projekt” – mówi Andrzej Sitnik Prezydent Miasta.
Warto podkreślić, że zawarte z firmą Porozumienie w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta a dąży do ulepszania systemu gospodarowania odpadami w naszym mieście. Dzięki czerwonym pojemnikom mieszkańcy z łatwością będą mogli pozbyć się elektroodpadów z własnych gospodarstw domowych.

Informacje o samym projekcie „Elektryczne Śmieci” znajdują się na stronie internetowej: https://elektrycznesmieci.pl/.

Lista lokalizacji pojemników:

  1. ul. Topolowa 161 (przy placu zabaw)
  2. ul. Sokołowska 71 (przy osłonie śmietnikowej)
  3. ul. Miła (przy placu zabaw)
  4. ul. Stanisława Wieniawskiego 1 (przy osłonie śmietnikowe)
  5. ul. Ignacego Daszyńskiego 2 (przy osłonie śmietnikowej)
  6. ul. Prym. Stefana Wyszyńskiego 7 (przy placu zabaw)
  7. ul. Bolesława Chrobrego 6 (przy gnieździe pojemników półpodziemnych)
  8. ul. Młynarska 20
  9. ul. Bieszczadzka (przy budynku Bieszczadzka 8)
A co zrobić z dużym sprzętem powyżej 50 cm?

 

  • - MB Recycling oferuje odbiór wielkogabarytowych elektrycznych odpadów bezpośrednio z nieruchomości za 35 zł bez względu na ilość!
- Usługa obejmuje wyniesienie ciężkich sprzętów z mieszkania, piwnicy, strychu itp. Dla potrzeb zgłaszania odbiorów służy specjalna infolinia 572-102-102.

- Odbiory będą realizowane w zależności od ilości zgłoszeń, w terminie do 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Pamiętajmy, że wszystkie rodzaje elektrośmieci, bez względu na ich rozmiar, mieszkańcy Siedlec mogą bezpłatnie przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK przy ul. Brzeskiej 110.
Punkt jest czynny: poniedziałek i środa w godzinach od 10.00 do 18.00, wtorek w godzinach od 13.00 do 16.00, czwartek i piątek w godzinach od 8.00 do 16.00, sobota w godzinach od 9.00 do 14.00 (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy).

 

Źródło: UM Siedlce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy