Autor: | Zdjęcie: KS

Wyczekiwane przełamanie PSG KPS Siedlce - Zdjęcie główne

Radość PSG KPS po wygranej | foto KS

Sport PSG KPS Siedlce wygrał 3:1 z Avią Świdnik.

To nie był łatwy mecz dla drużyny Mateusza Grabdy. Stawka spotkania nie sparaliżowała jednak siedlczan, którzy pomimo kilku słabszych momentów zrobili swoje.

W pierwszym zaciętym secie PSG KPS dopiero w grze na przewagi wykazał swoją wyższość. Kolejna partia zaczęłą się od prowadzenia 4:0 gospodarzy, jednak Avia szybko doprowadziła do wyrównania. PSG KPS oddał rywalom za wiele punktów po nieudanych zagrywkach i przegrał.

Trzecia partia to był popis PSG KPS. Trener Witold Chwastyniak widząc przewagę rywali ratował się zmianami, ale niewiele one zmieniły. W czwartym secie Avia musiała wygrać, aby przedłużyć mecz. Siedlczanie na to jednak nie pozwolili, byli skupieni na zadaniu i wygrali do 22, a cały mecz 3:1.

18 lutego o 18:00 PSG KPS zagra w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią.

PSG KPS Siedlce – Avia Świdnik 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:22)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 4, Kamil Długosz, 6. Piotr Fenoszyn, 10. Przemysław Kupka, 77. Radosław Szczeciński, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch oraz 17. Kacper Wnuk

MVP: Patryk Waloch