Wychowankowie klubów z regionu mistrzami

Opublikowano:
Autor:

Wychowankowie klubów z regionu mistrzami  - Zdjęcie główne

Maciej Rosołek i Mateusz Grudziński to jedni z najbardziej utalentowanych graczy z naszego regionu

Sport Legia Warszawa w zeszłym tygodniu została mistrzem Polski. Jedną z drugoplanowych, acz ważnych, postaci tego sukcesu był Maciej Rosołek. Drugim złotym medalistą, związanym z regionem, został Mateusz Grudziński.

Mateusz Grudziński w dotychczasowej przygodzie z piłką reprezentował barwy MOSiR-u Mińsk Mazowiecki oraz Mazovii, z której to po sezonie 2015/2016 na stałe trafił do Legii Warszawa. W drugiej części kampanii 2018/2019 Grudziński zdecydował się na wypożyczenie do trzecioligowej Victorii Sulejówek. Ten ruch opłacił sie, ponieważ w zakończonym niedawno sezonie lewy obrońca stał się ważną postacią zespołu rezerw mistrza Polski. W nagrodę Aleksandar Vuković dał 20-latkowi szansę debiutu. W 80. minucie kończącego sezon meczu z Pogonią Szczecin, wychowanek klubu z Mińska Mazowieckiego zastąpił Mateusza Cielemęckiego.

Maciej Rosołek to były gracz Pogoni Siedlce. Do Warszawy trafił w wieku 16 lat. W kręgu zainteresowań "Vuko" znajdował się przez całe rozgrywki. To jego gole dały "Wojskowym" triumf nad Lechem Poznań, wyrównanie w wygranym później 3:1 meczu z ŁKS-em Łódź oraz remis 1:1 z ustępującym mistrzem - Piastem Gliwice. Rosołek rozegrał łącznie 14 spotkań i 391 minut, okraszając to trzema bramkami. Przekroczenie przez 19-latka z Siedlec bariery 270 minut pozwoliło warszawianom na wygranie klasyfikacji Pro Junior System i zarobienie dwóch milionów złotych.