Opublikowano:
Autor:

Udana inauguracja rugbystów - Zdjęcie główne

Pogoń Siedlce udanie zainaugurowała sezon Ekstraligi

Sport Bardzo dobrą drugą połową rugbyści Pogoni Siedlce rozstrzygnęli losy meczu 1. kolejki Ekstraligi. Siedlczanie ograli Budowlanych Lublin 24:17.

Do przerwy to Budowlani Lublin prowadzili 12:9. Wszystko dzięki dwóm przyłożeniom - pierwsze zaliczył Daniel Tomanek, a drugie Piotr Wiśniewski. Co gorsza, ten pierwszy zaliczył także podwyższenie. Dla siedlczan punktował - trzykrotnie z rzutów karnych - Przemysław Rajewski. Po zmianie stron przyłożenie Davita Chaduneliego wyprowadziło miejscowych na prowadzenie. Podwyższył je Igor Pątek. Ostatnie punkty, również przyłożeniem, zdobył Tomasz Gołąb. Wynik meczu ustalił Piotr Psuj.

W przyszły weekend siedlczanie zagrają w Gdyni z Arką.

Pogoń Siedlce - Budowlani Łódź 24:17 (9:12)

Punkty: Rajewski 9, Chaduneli 5, Pątek 5, Gołąb 5 - Tomanek 7, Wiśniewski 5, Psuj 5

Pogoń: Chaduneli (56' Tokarski), Chróściel, Tuumutoa (50' Gołąb), Olejek, Bareja (13' Mirosz, 63' Dybowski), Kargol (50' Wertylecki), Antoszczuk, Panasiuk, Trybus, Rajewski, KOrneć, Sili, Adamiak, Kowalczyk (41' Pątek), Biernacki.

Budowlani: Rudziński, Skałecki (61' Gąska), Więcaszek, Król, Allan, Musur (71' Zduńczyk), Rubasniak, Wiśniewski, Bobruk, Tomanek, Psuj, Węzka, Debrenliev, Grabowski (50; Dube), Kasprzak.