"Stalówka" jednak zostanie w II lidze?

Stal Stalowa Wola nie chce pogodzić się ze spadkiem z II ligi | foto Pogoń Siedlce

sport Wciąż nie wiadomo, ilu ligowych rywali będzie miała w nowych rozgrywkach Pogoń Siedlce. Wniosek o powiększenie II ligi złożyła bowiem Stal Stalowa Wola.

Adam Winiarczyk

Opublikowano: 29 lipca 2020 18:55 | Aktualizacja: 29 lipca 2020 18:55

Stal Stalowa Wola w minionym sezonie II ligi musiała pogodzić się ze spadkiem, i to pomimo bardzo dobrej formy w rundzie rewanżowej. Ekipa Szymona Szydełki uzbierała 46 punktów, okazując się gorsza o „oczko" od Skry CzęstochowaBłękitnych Stargard Lecha II Poznań, które uratowały ligowy byt. Działacze z Podkarpacia nie zamierzali zasypywać gruszek w popiele i postanowili poszukać "sprawiedliwości" przy zielonym stoliku.

 

Zielono-czarni w przesłanych do rozpatrzenia przez Polski Związek Piłki Nożnej wnioskach argumentują między innymi, że II liga oraz grupa IV III ligi - w przypadku pozostania stalowców wyżej - nie będą miały nieparzystej liczby drużyn. Obie liczyłyby ich wówczas po 20. O tym, że sprawa ma poważny tok, świadczy komunikat prowadzącego III ligę Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Choć rozgrywki w III lidze ruszają już w sobotę, to włodarze póki co nie zamierzają zmieniać ustalonego terminarza i poczekają na to do decyzji Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Ewentualna informacja o zmianie terminarza rozgrywek III Ligi gr. 4 na sezon 2020/2021 zostanie podana do publicznej wiadomości najwcześniej w dniu 30.07.2020 r. (czwartek) - czytamy na stronie ŚZPN.

 

"Stalówka" spadła do III ligi bezpośrednio po porażce 0:3 z Pogonią Siedlce.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.