Autor: | Zdjęcie: KS

Siedlczanie wygrali w Nowej Soli - Zdjęcie główne

Druga wygrana PSG KPS z rzędu | foto KS

Sport PSG KPS Siedlce wygrał 3:0 z Astrą Nowa Sól.

To był ważny mecz dla układu tabeli. Przed pierwszą piłką siedlczan i beniaminka z Nowej Soli dzielił zaledwie punkt. Pierwszy set, jak wskazywała przedmeczowa tabela, był wyrównany. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w końcówce punktował tylko team Mateusza Grabdy.

W drugim secie PSG KPS prowadził niemal od początku do końca i wygrał do 20. Trzecia partia zaczęła się równie dobrze dla siedlczan - od prowadzenia 4:0. Astra dopadła gości i doprowadziła do remisu po 13. W końcówce było ciekawie. Przy stanie 23:23 blok rywala skutecznie obił Przemysław Kupka, a rywalizację zakończył Radosław Szczeciński asem.

3 grudnia o 17:00 PSG KPS podejmie AZS AGH Kraków.

Astra Nowa Sól - PSG KPS Siedlce 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)

PSG KPS: Długosz, Dobosz, Fenoszyn, Kupka, Strulak, Szczeciński i Waloch (libero) oraz Wnuk

MVP: Damian Dobosz