Pogoń zostaje w II lidze!

Autor: | Zdjęcie: Michał Laudy

Pogoń zostaje w II lidze! - Zdjęcie główne

Pogoniści po meczu w Stalowej Woli mieli powody do radości | foto Michał Laudy

Sport Pogoń Siedlce wygrała w Stalowej Woli ze Stalą 3:0 i tym samym sukcesem zakończyła sezon w II lidze. Właśnie stalowcy zostali z niczym i nowe rozgrywki spędzą w III lidze.

W przerwie meczu w Stalowej Woli zarówno Pogoń Siedlce, jak i Stal Stalowa Wola były w wirtualnej tabeli w bezpiecznej strefie. Nie zmieniło się to aż do 75. minuty meczu we Wronkach, gdzie Lech II Poznań podejmował Błękitnych Stargard. W razie wygranej przyjezdnych, siedlczanie musieliby walczyć o trzy punkty.

W Stalowej Woli najważniejsze wydarzenia miały miejsce od dokładnie 45. minuty meczu. Wcześniej spotkanie toczyło się w spokojnym tempie, a na uwagę zasługuje tak naprawdę tylko jedna akcja. Najlepszą okazję miał Dominik Chromiński. Zawodnik "Stalówki" minął w łatwy sposób obrońców, ale uderzył w poprzeczkę. Na sam koniec pierwszej połowy udany przechwyt w środku pola zaliczył Piotr Marciniec, który popędził z piłką i podał do Marcina Kozłowskiego II. Po podcince "Koziołka" siedlczanie zeszli do szatni w idealnych nastrojach.

Drugą połowę, dosłownie i w przenośni, biało-niebiescy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Marcin Firlej obrócił się z obrońcą na plecach. Ten nie podjął nawet walki, a 25-latek miał mnóstwo miejsca. Nic zatem dziwnego, że przymierzył z 25. metrów tak, że Dawid Pietrzkiewicz mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. W końcówce stalowców dobił Kamil Walków, któremu idealnie na głowę dośrodkował Adam Mójta

29 sierpnia rozpocznie się kampania 2020/21 w II lidze. Pogoniści na początku sezonu będą odrabiali stratę sześciu punktów. O sprawie pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: Kozłowski 45', Firlej 54', Walków 84'

Stal: Pietrzkiewicz - Sobotka (58' Szczutowski), Witasik, Kiercz (58' Stelmach), Jarosz, Zmorzyński (71' Szifer), Mroziński, Płonka, Chromiński (58' Waszkiewicz), Jopek, Śpiewak.

Pogoń: Misztal - Margol, Ocenas, Brodziński, Olszewski,Wojtuszek, Repka, Marciniec (89' Barciak), Kozłowski II (65' Mójta), Wiktoruk (78' Kluzek), Firlej (82' Walków).

Żółte kartki:  Mroziński, Jopek, Witasik, Płonka, Stelmach, Szczutowski - Repka, Kozłowski II. Paweł Kukla (Kraków).

Sędziował:  Paweł Kukla (Kraków).