Pogoń zdobyła brąz. Siedlczanie na podium

Gracze prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów | foto www.pogon.siedlce.pl

sport Duży sukces zespołu z naszego miasta. Wywalczyli najniższe miejsce na podium w kraju.

Mateusz Pol

Opublikowano: 29 czerwca 2020 12:00 | Aktualizacja: 29 czerwca 2020 12:12

Gracze prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów. W Krakowie mierzyli się w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowym.


Igor Pątek i spółka walczyli w gronie siedmiu drużyn. Na inaugurację ograli 29:0 Orkan Sochaczew. Następnie musieli uznać wyższość Budowalnych. Łodzianie triumfowali 24:14. Trzecie starcie to znów bój z Budowalnymi, ale z Lublina. Wybrańcy Kuligowskiego zwyciężyli aż 40:0.


W półfinale siedlczanie spotkali się z najlepszym zespołem drugiej grupy - Juvenia Szkoła Gortata Kraków i przegrali 7:26, zaś w starciu o najniższe miejsce na podium okazali się lepsi od Skry Warszawa, triumfując 17:14. Mistrzostwo zdobyli gospodarze z Juvenii, dzięki zwycięstwu 33:7 nad Budowlanymi Łódź.


W klasyfikacji końcowej oraz generalnej rugbyści Pogoni zajęli trzecie miejsce. Najlepszą ekipą byli gracze z Krakowa, a wicemistrzostwo trafiło do Budowlanych Łódź.


- Za nami strasznie ciężki turniej. Brązowy medal smakuje jak złoty. Walczyliśmy w bardzo wymagającej grupie. Spotkania były niesamowicie trudne. Pojawiło się sporo kontuzji, a do tego boje toczyły się przy ogromnym upale - mówi Paweł Kuligowski.


Dla siedlczan brązowy medal to powtórzenie wyniki sprzed roku. Dwa lata wcześniej w kadetach ekipa odniosła największy sukces, zdobywając wicemistrzostwo Polski.


Trzecią siłę w Polsce tworzyli: Igor Pątek, Łukasz Korneć, Kacper Skup, Filip Skup, Bartosz Redzik, Bartłomiej Bareja, Sebastian Dziedzic, Arkadiusz Radzikowski, Marcin Gawryś, Szymon Kowalczyk, Michał Sadowski, Kacper Boruc, Krzysztof Dmowski, Paweł Kuligowski (trener), Maciej Kryszczuk (kierownik drużyny) oraz Piotr Ciupa (fizjoterapeuta)


KLASYFIKACJA II GRAND PRIX JUNIORÓW

1. Juvenia Szkoła Gortata Kraków

2. Budowlani Łódź

3. Pogoń Siedlce

4. Skra Warszawa

5. Orkan Sochaczew

6. Ogniwo Sopot

7. Budowlani Lublin


KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX JUNIORÓW

1. Juvenia Szkoła Gortata Kraków - 88 punktów

2. Budowlani Łódź - 84

3. Pogoń Siedlce - 80

4. Skra Warszawa - 76

5. Orkan Sochaczew - 70

6. Ogniwo Sopot - 68

7. Budowlani Lublin - 62

8. Sparta Jarocin - 23

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.