Pogoń Siedlce wywiozła punkt z Kołobrzegu

Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce wywiozła punkt z Kołobrzegu - Zdjęcie główne

Pogoń nie przegrała siedmiu kolejnych spotkań | foto SportSiedlce.pl

Sport Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg w meczu na szczycie II ligi.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla siedlczan. W 4 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Titas Milašius, a cwanym i precyzyjnym strzałem z głowy popisał się Ernest Dzięcioł. Kotwica odpowiedziała groźnym strzałem Olafa Nowaka, po którym efektowną paradą popisał się Jakub Burek. W międzyczasie deszcz na stadionie w Kołobrzegu rozpadał się na dobre. W 11 minucie możliwości Krystiana Michalskiego sprawdził Cezary Demianiuk, lecz jego strzał był zbyt anemiczny. Za chwilę po drugiej stronie boiska Burek przeciął płaskie dośrodkowanie Olafa Nowaka. W 22 minucie golkiper Pogoni pewnie złapał piłkę po strzale Leona Krekovicia z dystansu. Po pół godzinie gry Kotwica niechlujnie wyprowadzała piłkę. Jakub Sinior podał do Damiana Nowaka. Napastnik Pogoni próbował umieścił piłkę w okolicach okienka, lecz zabrakło mu precyzji. W 39 minucie Michał Kozajda popisał się celną główką po precyzyjnym dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza. W końcówce pierwszej połowy po stracie Damiana Szuprytowskiego na 30 metrze setkę miał Kreković, ale trafił w dobrze ustawionego Burka. Do przerwy było 1:1.

Początek drugiej połowy upłynął pod znakiem przyzwyczajenia się obu drużyn do coraz trudniejszych warunków panujących na namokniętym boisku. W 53 minucie z rzutu wolnego z około 17 metrów uderzał Meik Karwot, lecz trafił w jednego z piłkarzy Kotwy stojących w murze. W 61 minucie Kotwica wyszła na prowadzenie. Olaf Nowak podał na wolne pole, Dawid Burka się poślizgnął, a Tafara Madembo pewnie wykończył sytuację oko w oko z Burkiem. Radość gospodarzy nie trwała długo. W 65 minucie Demianiuk zamknął akcję po dośrodkowaniu Milašiusa. Na kwadrans przed końcem meczu zza szesnastki huknął Sinior. Kotwicę od utraty bramki uratowała poprzeczka. W 79 minucie Michalski poradził sobie z nieprzyjemnym strzałem świeżo co wprowadzonego Huberta Derlatki. W 82 minucie gola życia mógł strzelić Cezary Bujalski, ale piłka po jego strzale z przewrotki wylądowała na słupku. W końcówce kilkukrotnie zagotowało się w polu karnym Pogoni, ale więcej goli nie było. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

12 kwietnia o 16:30 Pogoń podejmie Olimpię Grudziądz.

II liga: Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Kozajda 39, Madembo 61 - Dzięcioł 4, Demianiuk 65

Pogoń: 1. Jakub Burek - 21. Titas Milašius (68, 20. Cezary Bujalski), 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (29, 3. Robert Majewski), 10. Krystian Miś (78, 23. Hubert Derlatka) - 55. Meik Karwot (68, 43. Lukáš Hrnčiar), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski - 9. Damian Nowak (68, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk