Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce wywalczyła punkt w Kotle Czarownic - Zdjęcie główne

Pogoń pokazała się z dobrej strony na legendarnym stadionie | foto MKP Pogoń Siedlce

SportPogoń Siedlce zainkasowała pierwszy punkt w sezonie 2024-25. Drużyna Marka Brzozowskiego zremisowała 1:1 w Chorzowie z Ruchem.

Pogoń nie była faworytem spotkania. 14-krotni mistrzowie Polski wspierani przez 10-tysięczną publikę od początku ruszyli do zmasowanych ataków. Siedlczanie bronili się mądrze i szczęśliwie, a do tego kontrowali. Pogoniści przetrwali trudny okres i mecz się wyrównał. Od około 25 minuty zadanie obu drużynom utrudniał lejący się z nieba deszcz. W końcówce pierwszej połowy Ruch znowu uzyskał przewagę, ale gola nie strzelił.

Niebiescy dopięli swego w 56 minucie. Gola bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił wtedy Filip Starzyński. Pogoń nie przejęła się straconą bramką i szukała wyrównania. W 84 minucie po akcji rezerwowych o wyrównujące trafienie postarał się Daniel Pik. Siedlczanie nie zadowolili się remisem, ale nie zdołali w końcówce zepchnąć gospodarzy do defensywy. Skończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

6 sierpnia o 17:00 Pogoń zagra w Pucharze Polski z rezerwami Lecha Poznań.

Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramki: Filip Starzyński 56 - Daniel Pik 84

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski - 47. Oskar Krzyżak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł - 10. Piotr Pyrdoł (71, 77. Daniel Pik), 43. Lukáš Hrnčiar (80, 7. Damian Szuprytowski), 8. Jakub Sinior, 4. Miłosz Drąg, 2. Krystian Miś (71, 12. Titas Milašius) - 9. Jakub Lutostański (88, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk (71, 17. Ołeksij Zinkewycz)