Pogoń Siedlce szybko pożegnała się z Pucharem Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce szybko pożegnała się z Pucharem Polski - Zdjęcie główne

Krótka pucharowa przygoda Pogoni | foto SportSiedlce.pl

SportPogoń Siedlce przegrała w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z rezerwami Lecha Poznań.

Pogoń Siedlce nie weszła dobrze w mecz. Już w 6 minucie fatalny w skutkach błąd popełnił Eric Topór. Młody golkiper nastrzelił Filipa Wilaka i zrobiło się 1:0 dla Lecha II. Dalsza część pierwszej połowy również nie ułożyła się po myśli siedlczan. Po golu ekspogonisty Macieja Wichtowskiego do przerwy było 2:0.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z czterema zmianami. W 53 minucie Filip Borowski sfaulował Milašiusa na granicy pola karnego. Z rzutu wolnego na raty uderzał Hrnčiar, lecz żadna z jego prób nie zmusiła Mędrala do interwencji. W 64 minucie mocne uderzenie Ołeksija Zinkewycza nie było celne. Pogoniści szukali wyrównującej bramki, lecz czegoś z przodu brakowało. W 82 minucie Igor Kornobis był bliski gola po szkolnym błędzie. W odpowiedzi 100-procentowej sytuacji nie wykorzystał Damian Szuprytowski. W 86 minucie Zinkewycz główkował nad poprzeczka po wrzutce Jakuba Lutostańskiego. Pomimo starań wynik nie uległ zmianie.

11 sierpnia o 12:00 Pogoń w ramach ligi zagra z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Puchar Polski: Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: Filip Wilak 6, Maciej Wichtowski 34

Pogoń: 95. Eric Topór – 55. Cássio, 16. Isaac Amoah, 26. Jakub Okusami (46, 31. Ernest Dzięcioł) – 77. Daniel Pik (76, 10. Piotr Pyrdoł), 43. Lukáš Hrnčiar, 4. Miłosz Drąg (46, 8. Jakub Sinior), 7. Damian Szuprytowski, 12. Titas Milašius – 29. Danny Babor (46, 9. Jakub Lutostański), 56. Cezary Demianiuk (46, 17. Ołeksij Zinkewycz)