Autor: | Zdjęcie: SportSiedlce.pl

Pogoń Siedlce ograła lidera I ligi - Zdjęcie główne

Wyjazd do Łodzi był udany | foto SportSiedlce.pl

Sport Pogoń Siedlce zaczęła zimowe granie od zwycięstwa 3:1 z ŁKS Łódź.

Początek spotkania z liderem I ligi nie był optymistyczny dla drużyny Marka Saganowskiego. W ciągu pięciu minut Rycerze Wiosny stworzyli dwie dogodne sytuacje. W pierwszej zabrakło precyzji, zaś w drugiej piłka już trafiła do bramki. Autorem gola był Jan Łabędzki. Siedlczanie pomimo trudnego początku wskoczyli na wysoki poziom.

Pogoniści z każdą minutą byli coraz groźniejsi w ofensywie, choć mieli problem z budowaniem akcji od tyłu. W 36 minucie ładnym uderzeniem do wyrównania doprowadził Cezary Bujalski. Przed przerwą inny wychowanek Pogoni, Cezary Demianiuk, wywalczył jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Damian Nowak, ustalając wynik do przerwy na 2:1.

Po przerwie obaj trenerzy wymienili jedenastki. W Pogoni zaprezentowało się trzech testowanych zawodników, ogółem było sprawdzanych czterech. To właśnie jeden z weryfikowanych piłkarzy na raty zdobył bramkę na 3:1. Siedlczanie mieli kolejne okazje, ale ich nie wykorzystali.

21 stycznia o 12:00 Pogoń podejmie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

ŁKS Łódź – Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)

Bramki: Łabędzki 4 – Bujalski 36, Nowak 44 k, zawodnik testowany II 65

Pogoń: (I połowa) 1. Maciej Kikolski – 98. Maciej Kołoczek, 2. Tomasz Lewandowski, 18. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski, 15. zawodnik testowany I, 10. Bartosz Wicenciak, 7. Damian Szuprytowski, 25. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak. (II połowa) 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 3. Adam Lewkowski, 19. Maciej Wichtowski, 11. Krystian Miś – 22. Marcinho, 27. Ernest Dzięcioł, 8. Kamil Włodyka, 5. zawodnik testowany II, 21. zawodnik testowany III – 6. zawodnik testowany IV