Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MKP Pogoń Siedlce

Pogoń Siedlce liderem II ligi! - Zdjęcie główne

Pogoń wygrała w Chojnicach | foto MKP Pogoń Siedlce

SportPogoń Siedlce po wygranej 2:1 z Chojniczanką Chojnice objęła przodownictwo w tabeli II ligi.

Pogoń przystępowała do meczu podrażniona nieplanowaną porażką z GKS Jastrzębie. Pomimo odpowiedniego nastawienia siedlczanie jako pierwsi stracili bramkę. W 39 minucie Chojniczance prowadzenie zapewnił Wojciech Szumilas, którzy wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Piotra Pyrdoła na Alefie Firmino. Pogoniści nie podłamali się i jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania. Rozgrywający swój 200. ligowy mecz w barwach Pogoni Cezary Demianiuk przyciągnął piłkę do siebie i płaskim strzałem zaskoczył Damiana Primela. Do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron obie drużyny szukały swoich szans na przeważenie szali na swoją korzyść. Groźny strzał oddał Lukas Hrnciar, a po stronie gospodarze swoich sił próbowali Marcin Kozina oraz Wojciech Szumilas. W doliczonym czasie gry Demianiuk wywalczył jedenastkę. Poszkodowany podszedł do karnego, ale Primel odczytał jego intencje. Na szczęście do odbitej piłki najszybciej dopadł Mateusz Majewski i trafił. Pogoń wygrała 2:1 i przynajmniej na kilkanaście godzin została liderem II ligi.

12 listopada o 20:00 Pogoń podejmie Wisłę Puławy.

Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce 1:2  (1:1)

Bramki: Wojciech Szumilas 39 k - Cezary Demianiuk 45+3, Mateusz Majewski 90+2

W 90+2 minucie Cezary Demianiuk (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Damian Primel obronił).

Pogoń: 1. Jakub Burek - 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (72, 3. Robert Majewski) - 23. Hubert Derlatka (75, 20. Cezary Bujalski), 7. Damian Szuprytowski, 16. Jakub Sinior, 43. Lukáš Hrnčiar, 18. Piotr Pyrdoł (46, 10. Krystian Miś) - 9. Damian Nowak (88, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk