Opublikowano:
Autor:

Pogoń lepsza w przedligowym sparingu - Zdjęcie główne

Pogoń Siedlce wygrała z Budowlanymi w próbie generalnej

Sport Wynikiem 35:19 zakończył się rozgrywany w formacie 3x20 minut sparing Pogoni Awenta Siedlce z Budowlanymi Lublin. Te same drużyny w sobotę o 16:00 zmierzą się w inauguracyjnej kolejce Ekstraligi Rugby.

Rugbyści Pogoni Awenta Siedlce pokonali w niedzielne popołudnie Budowlanych Łódź, prowadząc od niemal samego początku meczu. Po 40 minutach gry wynik wynosił 28:19, a w ostatniej tercji siedlczanie popisali się dobrą defensywą, nie dając rywalom okazji na zdobycie choćby punktu. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 35:19.

Od czwartku pogoniści przebywali na zgrupowaniu w Miętnem. W międzyczasie poinformowano, że zespół wzmocnią Sergio Kvernadze i Wojciech Twarowski, których wypożyczono na pięć kolejek Ekstraligi z Rugby Team Białystok.

15 sierpnia o 16:00 Pogoń podejmie Budowlanych w 1. kolejce ligowej.

Pogoń Awenta Siedlce - Budowlani Łódź 35:19 (14:7, 14:12, 7:0)