Pogoń rozgromiła Motor

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Bardzo udanie okres przygotowawczy zainaugurowali piłkarze Pogoni Siedlce. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego ograli 4:1 ligowego rywala, Motor Lublin.

Sobotnie spotkanie, rozgrywane w upalnych warunkach atmosferycznych, przez pierwsze ponad 30 minut nie zachwycało. Wreszcie w 37. minucie wynik otworzył Kamil Walków. Po chwili celnym uderzeniem z dystansu odpowiedział Tomasz Swędrowski. Na prowadzenie siedlczan wyprowadził Norbert Wojtuszek, a po bardzo ładnej akcji strzałem głową - i to jeszcze przed przerwą - podwyższył je Walków.

W drugiej odsłonie Walków szybko otrzymał szansę na trzecie trafienie. Faulował go Maksymilian Cichocki, który obejrzał czerwoną kartkę. Rzut karny obronił jednak świetnie dysponowany tego dnia bramkarz lublinian, Sebastian Madejski. Były zawodnik Pogoni Szczecin hattricka skompletował za to w 58. minucie. Asystował mu grający ostatnio w Motorze Lublin Bartosz Rymek. W 69. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla lublinian, jednak skuteczną interwencją popisał się Mikołaj Smyłek.

16 sierpnia o 15:00 Pogoń zagra z Orlętami Radzyń Podlaski w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 4:1 (3:1)

Bramki: Walków 37', 44', 58', Wojtuszek 40' - Swędrowski 38'

Pogoń: Smyłek - Krawczyk, Margol, Ocenas, Miś, Wojtuszek (46' Rymek), Barciak (46' Grabowski), Falon, Prytulak (65' Marciniec), Kostyk (65' Więdłocha), Walków (70' Buczek).