Opublikowano:
Autor:

Orlęta rywalem Pogoni w PP - Zdjęcie główne

Podopiecznych Bartosza Tarachulskiego czeka

Sport Pogoń Siedlce poznała przeciwnika, z którym zagra w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Finał Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego ZPN wygrały Orlęta Radzyń Podlaski i to one 15 sierpnia podejmą siedlczan.

Orlęta Radzyń Podlaski nie były faworytem środowego spotkania. Chełmianka przed sezonem pozyskała między innymi Grzegorza Bonina Tomasza Brzyskiego Lublinianki, a na początku miesiąca wygrała w sparingu w Radzyniu 3:1. Mimo to środowe spotkanie miało wyrównany przebieg. Wynik dla przyjezdnych w 24. minucie powinien otworzyć Przemysław Kanarek, ale fatalnie przestrzelił z pięciu metrów. Na 1:0 w 71. minucie trafił Mateusz Chyła, który skorzystał z dobrze rozegranego rzutu rożnego. Dwukrotnie okazje na kolejne bramki marnował były gracz rezerw Pogoni Maciej Wojczuk. Wreszcie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry celu dopiął Karol Rycaj.

Artur Bożyk wygrał Puchar Polski Lubelskiego ZPN po raz piąty w ciągu sześciu sezonów. W latach 2015-17 oraz przed rokiem triumfował, będąc trenerem... Chełmianki.

Orlęta w weekend 15-16 sierpnia podejmą Pogoń w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

Orlęta Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Chyła 71', Karol Rycaj 90'

Orlęta: Klebaniuk - Nowosadko, Kursa (61' Chyła), Kot, Szymala, Bożym (46' Rycaj), Kobiałka, Kamiński, Kalita (84' Kuźma), Syryjczyk (70' Baniulis), Wojczuk (90' Idzikowski).

Chełmianka: Ciołek - Kożuchowski, Wołos, Kanarek, Brzyski, Grądz, Bednara, Wawryszczuk (67' Więcaszek), Bonin, Skoczylas, Myśliwiecki.

Żółte kartki: Kamiński, Kot, Baniulis - Bednara, Wołos, Bonin, Ciołek.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość).