Nowy trener, stara Pogoń. Wygrana w Tarnobrzegu

Autor: | Zdjęcie: nadwisla24.pl

Nowy trener, stara Pogoń. Wygrana w Tarnobrzegu - Zdjęcie główne

Radość Pogoni po zwycięskiej bramce | foto nadwisla24.pl

SportMaciej Soroka zaczął pracę w roli pierwszego trenera Pogoni Siedlce od wygranej w Tarnobrzegu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Jako pierwsi cios zadali siedlczanie. W 36 minucie o centrze Cezarego Bujalskiego piłka poodbijała się w polu karnym od zawodników i trafiła do Cezarego Demianiuka, a ten umieścił futbolówkę pod poprzeczką tarnobrzeskiej bramki. Walcząca o utrzymanie Siarka szybko odpowiedziała. W 42 minucie Igor Woś wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Po zmianie stron Pogoniści posiadali przewagę optyczną, grali nieco lepiej niż przed przerwą i zostali za to nagrodzeni. W 74 minucie 18 gola w sezonie strzelił Damian Nowak. Snajper Pogoni przelobował Wojciecha Muzyka po wymianie piłki Jakuba Siniora z Maciejem Wichtowskim i nieco sytuacyjnej asyście tego pierwszego. Biało-niebiescy wygrali 2:1 i nadal są w grze o miejsce w top 6.

27 maja o 17:00 Pogoń podejmie Radunię Stężyca.

Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Igor Woś 42 – Cezary Demianiuk 36, Damian Nowak 74

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (90, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (80, 21. Mateusz Majewski)