Reklama

Łukasz Korneć: brąz cieszy, a teraz kolejne cele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.pogon.siedlce.pl

Łukasz Korneć: brąz cieszy, a teraz kolejne cele - Zdjęcie główne

Gracze prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów | foto www.pogon.siedlce.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Gracze Pogoni Siedlce prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów. W Krakowie mierzyli się w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowym. Zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Korneciem.

ROZMOWA Z Łukaszem Korneciem, zawodnikiem Pogoni Siedlce

Medal dedykuję drużynie wraz z trenerem, kierownikiem i fizjoterapeuta

Łukasz, jak ocenisz występ w Krakowie?

- Występ w Krakowie oceniam zdecydowanie na plus. Wraz z drużyną włożyliśmy w to całe serce. Mimo paru kontuzji, udało nam się zdobyć trzecie miejsce. Był to nasz ostatni turniej w juniorach, więc każdy z nas dał z siebie ile mógł. 

 

Czy przed zawodami brąz wziąłbyś w ciemno?

- Na turniej przyjechaliśmy z dużą ambicją, mierzyliśmy w podium. Szkoda meczu z Budowlanymi Łódź. Był bardzo wyrównany i przegraliśmy go przez drobne pomyłki.

 

Które spotkanie było najtrudniejsze?

- Zdecydowanie najtudniejszym bojem było starcie z Juvenią Kraków, która zdobyła złoty medal. Niektórzy z tych zawodników brali udział w turnieju 7 w Dubaju. Widać było po chłopakach, że byli dobrze przygotowaniu.

 

Tyle spotkań jednego dnia to chyba wyczyn?

- Tak, ta odmiana olimpijska wymaga od nas wielkiego wysiłku i zaangażowania. Mimo, że są to krótkie spotkania to bardzo intensywne i trzeba wykazać się dobrą kondycją.

 

Cieszy trzecie miejsce w kraju?

- Brązowe medale na pewno cieszą i jesteśmy zadowoleni. Teraz skupiamy się i walczymy o medal w 15-osobowej odmianie rugby.

 

Komu z bliskich dedykujesz medal?

- Medal dedykuję całej naszej drużynie wraz z trenerem, kierownikiem i fizjoterapeuta. Wszyscy z nas przyczynili się do zdobycia tego wyróżnienia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE