Łukasz Korneć: brąz cieszy, a teraz kolejne cele

Gracze prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów | foto www.pogon.siedlce.pl

sport Gracze Pogoni Siedlce prowadzeni przez Pawła Kuligowskiego wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów. W Krakowie mierzyli się w olimpijskiej odmianie rugby siedmioosobowym. Zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Korneciem.

Mateusz Połynka

Opublikowano: 2 lipca 2020 13:11 | Aktualizacja: 2 lipca 2020 13:44

ROZMOWA Z Łukaszem Korneciem, zawodnikiem Pogoni Siedlce

Medal dedykuję drużynie wraz z trenerem, kierownikiem i fizjoterapeuta

Łukasz, jak ocenisz występ w Krakowie?

- Występ w Krakowie oceniam zdecydowanie na plus. Wraz z drużyną włożyliśmy w to całe serce. Mimo paru kontuzji, udało nam się zdobyć trzecie miejsce. Był to nasz ostatni turniej w juniorach, więc każdy z nas dał z siebie ile mógł. 

 

Czy przed zawodami brąz wziąłbyś w ciemno?

- Na turniej przyjechaliśmy z dużą ambicją, mierzyliśmy w podium. Szkoda meczu z Budowlanymi Łódź. Był bardzo wyrównany i przegraliśmy go przez drobne pomyłki.

 

Które spotkanie było najtrudniejsze?

- Zdecydowanie najtudniejszym bojem było starcie z Juvenią Kraków, która zdobyła złoty medal. Niektórzy z tych zawodników brali udział w turnieju 7 w Dubaju. Widać było po chłopakach, że byli dobrze przygotowaniu.

 

Tyle spotkań jednego dnia to chyba wyczyn?

- Tak, ta odmiana olimpijska wymaga od nas wielkiego wysiłku i zaangażowania. Mimo, że są to krótkie spotkania to bardzo intensywne i trzeba wykazać się dobrą kondycją.

 

Cieszy trzecie miejsce w kraju?

- Brązowe medale na pewno cieszą i jesteśmy zadowoleni. Teraz skupiamy się i walczymy o medal w 15-osobowej odmianie rugby.

 

Komu z bliskich dedykujesz medal?

- Medal dedykuję całej naszej drużynie wraz z trenerem, kierownikiem i fizjoterapeuta. Wszyscy z nas przyczynili się do zdobycia tego wyróżnienia.

 

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • avatar

    miesiąc temu | ocena +1 / -2

    Klaudia

    MOJ KOLEGA!!!!