Efektowne i zasłużone zwycięstwo Pogoni Siedlce [ZDJĘCIA]

Autor:

SportOkoło 600 kibiców oglądało pewną i zasłużoną wygraną Pogoni Siedlce z Sandecją Nowy Sącz.

Od początku spotkania widać było zawziętość w szeregach siedlczan. Warto dodać, że do meczu wcale nie musiało dojść. W przededniu spotkania Pogoniści zmagali się z jelitówką. Dziewięciu piłkarzy było niedysponowanych. Pogoń chciała przełożyć mecz z Sandecją, lecz rywale nie wyrazili na to zgody.

Sączersi pożałowali swojej decyzji. W pierwszej połowie Pogoniści raz na kilka minut tworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Pawła Sokoła. Sandecja odgryzała się, ale Jakub Burek był nieomylny. Najważniejszym momentem pierwszej połowy była 41 minuta, kiedy Przemysław Misiak celnie główkował po centrze Damiana Szuprytowskiego z rzutu rożnego. Obrońca Pogoni okupił trafienie urazem, ale było warto, bo dzięki niemu do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron Misiak miał kolejne szanse, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Na trafienia Pogoniści musieli poczekać do końcówki. W 83 minucie Szuprytowski wpadł w szesnastkę gości, ale został sfaulowany. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Cezary Demianiuk i trafił. Ozdobą meczu było trafienia Krystiana Misia, który przedryblował kilku rywali i umieścił futbolówkę w sieci. Pogoń wygrała 3:0.

2 września o 17:45 Pogoń zagra w Bytomiu z Polonią. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport.

Pogoń Siedlce – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: Przemysław Misiak 41, Cezary Demianiuk 84 (k), Krystian Miś 90+4

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka (60, 31. Ernest Dzięcioł), 2. Tomasz Lewandowski (82, 23. Hubert Derlatka), 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak, 43. Lukáš Hrnčiar (82, 99. Bartosz Wicenciak), 16. Jakub Sinior, 10. Krystian Miś, 20. Cezary Bujalski (46, 21. Mateusz Majewski) – 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk (85, 18. Piotr Pyrdoł)