Demianiuk w akcji | foto Vincec Foto Sport

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Piłkarze Pogoni Siedlce przegrali 1:2 z ekstraklasową Wisłą Płock. Jedynego gola dla II-ligowca strzelił Damian Nowak.

Wisła Płock pauzuje w Ekstraklasie z powodu przerwy reprezentacyjnej, zaś Pogoń ma wolne z powodu przełożenia spotkania z KKS Kalisz. Areną zmagań mazowieckich drużyn był imponujący ośrodek treningowy Legii w Książenicach.

Sparing był rozgrywanych w 30-minutowych kwartach. Po pierwszej było 1:1. Odważnie zaczęli Nafciarze, ale Pogoniści potrafili się odgryzać. W 20 minucie Wisła objęła prowadzenie: Dawid Kocyła zamienił na bramkę podanie Aleksandra Pawlaka. Siedlczanie sprawnie odpowiedzieli. Po przebojowej akcji Krystiana Misia skuteczną dobitką popisał się Damian Nowak. W 47 minucie Mateusz Szwoch podał w uliczkę do Bartosza Śpiączki, który w sytuacji sam na sam pokonał Macieja Kikolskiego. Po godzinie gry było 2:1 dla Wisły.

Dwie kolejne kwarty były mniej ciekawe. Nie było goli, a i sytuacji było mniej. W obu drużynach zaprezentowali się rezerwowi i raczej żaden z nich nie przekonał treneró do siebie.

1 kwietnia o 15:00 Pogoń podejmie GKS Jastrzębie.

Wisła Płock - Pogoń Siedlce 2:1 (1:1, 2:1)

Bramki: Dawid Kocyła 20, Bartosz Śpiączka 46 - Damian Nowak 29

Pogoń: 70. Maciej Kikolski (61, 91. Jakub Kowynia) - 98. Maciej Kołoczek (91, 3. Szymon Mucha), 19. Maciej Wichtowski (61, 2. Tomasz Lewandowski), 26. Michał Rutkowski (91, 4. Adam Lewkowski), 10. Krystian Miś (61, 23. Nikodem Fiedosewicz) - 29. Marcinho (91, 14. Krystian Gryglak), 31. Ernest Dzięcioł (91, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka (91, 6. Jakub Pek), 7. Damian Szuprytowski (61, 99. Bartosz Wicenciak), 56. Cezary Demianiuk (61, 20. Cezary Bujalski) - 9. Damian Nowak (77, 11. Tomasz Mamis)