Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KKS Kalisz

Baty Pogoni Siedlce w Kaliszu - Zdjęcie główne

Pogoń wysoko przegrała w Kaliszu | foto KKS Kalisz

Sport To nie tak miało być. Pogoń Siedlce zaczęła wiosnę w II lidze od porażki 1:5 z KKS Kalisz.

W 4 minucie niecelny strzał z dystansu oddał Damian Szuprytowski. Kaliszanie odpowiedzieli oskrzydlającą akcją Bartłomieja Putny. Na szczęście Huberta Sobola uprzedził Ernest Dzięcioł. W 6 minucie Putno zebrał piłkę zbyt krótki wybijaną przez Krystiana Misia i oddał efektowny strzał. Interwencja Jakuba Burka stała na jeszcze wyższym poziomie niż uderzenie. W 11 minucie Wiktor Smoliński niecelnie główkował po wrzutce z rzutu wolnego. Pogoń odpowiedziała wstrzeleniem Cezarego Demianiuka i celnym strzałem Tomasza Walczaka. Po kwadransie gry było jednak 0:0.

W 20 minucie Szuprytowski wywalczył rzut wolny i zabrał się za jego wykonanie. Pomocnik Pogoni oddał kapitalny strzał, który musnął po głowie rywala i trafił do siatki. Radość siedlczan z prowadzenia nie trwała długo. Po stracie Jakuba Siniora Mateusz Wysokiński podał do Putny, który znalazł sposób na pokonanie Burka. Podrażniona Pogoń przycisnęła w kolejnych minutach. W 33 minucie powinno być 2:1 dla biało-niebieskich. Strzał Mike'a Karwota z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku, a dobitka Walczaka w rękach Macieja Krakowiaka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. Sobol popisał się celną główką po wrzutce Mateusza Żebrowskiego. Snajper KKS nie zadowolił się jednym golem. Po zgraniu Putny i przedłużeniu Dzięcioła z prezentu skorzystał Sobol.

W 47 minucie Piotr Pyrdoł ostemplował słupek bramki gospodarzy po strzale z dystansu. Odpowiedź KKS była natychmiastowa i szczęśliwa. Néstor Gordillo po rykoszecie od Dzięcioła zaskoczył Burka. Powietrze zupełnie zeszło z Pogonistów. Przez całą przerwę drużyna nastrajała się od odrabiania strat, a już po przerwie otrzymała nokautujacy cios. Trener Marek Brzozowski zareagował na boiskową sytuację potrójną zmianą. W 78 minucie kolejną próbę podjął Pyrdoł, lecz Krakowiak był górą. W końcówce wynik na 5:1 ustalił rezerwowy Maciej Białczyk, któremu wydatnie pomógł rykoszet od Karwota.

Okazja do poprawienia humorów już 1 marca, kiedy do Siedlec zawita Hutnik Kraków.

KKS Kalisz – Pogoń Siedlce 5:1 (3:1)

Bramki: Bartłomiej Putno 28, Hubert Sobol 35, 44, Néstor Gordillo 49, Maciej Białczyk 86 – Damian Szuprytowski 21

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł, 55. Meik Karwot – 99. Bartosz Wicenciak (57, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior (84, 27. Danny Babor), 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł, 10. Krystian Miś (57, 43. Lukáš Hrnčiar) – 91. Tomasz Walczak (57, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk