Reklama

Reklama

Jak napisać ogłoszenie o pracę w Siedlcach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak napisać ogłoszenie o pracę w Siedlcach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wielu pracodawców mierzących się z wolnymi wakatami w swojej firmie, prędzej czy później będzie musiało rozprawić się z tym zadaniem - napisaniem ogłoszenia o pracę. Niewystarczająca ilość pracowników nie tylko spowalnia rozwój przedsiębiorstwa, ale także powoduje opóźnienia w realizacji zadań i tym samym nie dotrzymanie ustalonych terminów. Nie ma znaczenia, czy w grę wchodzi praca na pełen etat, czy jedynie praca dodatkowa przez kilkanaście godzin w miesiącu - ważne jest, aby jak najszybciej znaleźć odpowiednią osobę na dane stanowisko. Jak to zrobić? Jak napisać ogłoszenie o pracę w Siedlcach?

Reklama

Jakie powinno być dobre ogłoszenie o pracę w Siedlcach?

Dobre ogłoszenie o pracę powinno przede wszystkim skupiać uwagę kandydatów. Nim przejdą oni do treści, w pierwszej kolejności widzą tytuł - dobrze więc, gdyby był konkretny i trafiał do odpowiedniej grupy docelowej. Należy unikać małowartościowych, nic nie mówiących fraz, w stylu “oferta pracy” albo “dam pracę”. Dużo lepszym pomysłem jest umieszczenie w tytule stanowiska oraz wymiaru czasu pracy. W niektórych przypadkach można także pokusić się o dodanie miejscowości. Przykładowo, “Praca Siedlce elektryk na pełen etat” lub “Praca w Siedlcach pomocnik murarza na pół etatu” z pewnością zachęci właściwe osoby do poznania treści ogłoszenia.

Jak jednak owa treść powinna wyglądać? Najważniejsze jest, by zawierała jedynie prawdziwe informacje. Jeśli pracodawca wymaga od kandydata konkretnych kompetencji, powinien umieścić je w ofercie. Zakres obowiązków i godziny pracy również muszą znaleźć się w ogłoszeniu. Wszystkie zatajone informacje prędzej czy później ujrzą światło dzienne, marnując cenny czas zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Przykłady dobrze napisanych ofert o pracę  sprawdź na GoWork. Możesz też w wyszukiwarkę wpisać frazę “praca Siedlce” lub “oferty pracy z Siedlec” - wyniki mogą posłużyć za inspirację do stworzenia własnego ogłoszenia.

Czy ogłoszenie o pracę powinno być długie?

Absolutnie nie. Najlepszą opcją jest trzymanie się konkretnych, krótkich zdań z dużym ładunkiem informacji. Obszerne ogłoszenia o pracę nie przyciągają, a wręcz mogą odstraszyć potencjalnych kandydatów. Ważne jest również, aby zastosowany język był prosty w odbiorze, a budowane zdania zrozumiałe. Przed publikacją swojej oferty warto jest ją kilkakrotnie przeczytać na głos, sprawdzić pod kątem błędów ortograficznych i stylistycznych, lub poprosić kogoś o ocenę brzmienia treści.

Co zamieścić w ogłoszeniu o pracę w Siedlcach?

Profesjonalne ogłoszenie o pracę powinno być zwięzłe i zawierać kilka istotnych elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o opisie stanowiska. Każdy pracodawca powinien dokładnie przedstawić zakres obowiązków i godziny, w których miałyby być one wykonywane. Nie można także zapominać o informacji, czy jest to praca na pełen etat, czy też na część etatu (praca dodatkowa). Kolejną istotną kwestią, którą należy poruszyć w ofercie, są wymagania względem pracownika. W zależności od oferowanego stanowiska, dotyczyć mogą preferowanego wykształcenia wyższego, doświadczenia zawodowego, odbytych kursów i szkoleń lub umiejętności.

Często decydującym czynnikiem, czy kandydat złoży swoją aplikację czy też nie, jest wynagrodzenie. Choć podanie go w ogłoszeniu nie należy do obowiązków pracodawcy, zaniechanie tej czynności to swego rodzaju strzał w kolano. Jak pokazują statystyki, większość osób omija szerokim łukiem oferty, w których nie uwzględniono tej podstawowej informacji. Lepiej podać widełki wynagrodzenia i przyciągnąć tylko zdecydowanych kandydatów, niż rozczarować ich na rozmowie rekrutacyjnej.

Stosując się do powyższych rad, każda osoba, której celem poszukiwań jest praca w Siedlcach, z pewnością zatrzyma się przy Twoim ogłoszeniu na dłużej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy