Reklama

Reklama

Wystawa w ŁOK: Twórczość z potrzeby serca i chwili

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ŁOK

Wystawa w ŁOK: Twórczość z potrzeby serca i chwili - Zdjęcie główne

Wyjątkowa wystawa już 10 lutego | foto ŁOK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

POGODA Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Hanny Wiącek pt. „Twórczość z potrzeby serca i chwili".

Reklama

Hanna Wiącek jest absolwentką Podyplomowego Studium Plastycznego dla Nauczycieli w Lublinie. Jej malarstwo odzwierciedla szerokie spektrum tematyczne, od martwej natury począwszy poprzez pejzaże i portrety do postaci ludzkiej umiejscowionej zawsze w jakimś kontekście i sytuacji życiowej. Są bardzo osobiste. Wśród pejzaży zobaczymy otwarte, nostalgiczne przestrzenie jak też rozpoznawalne zaułki Kazimierza Dolnego, rodzinnego Łukowa i okolic. Malarka nie stroni też od prób kopiowania bądź interpretacji dzieł jej ulubionych mistrzów. Stosuje różnorodne techniki plastyczne, jednak malarstwo olejne i pastele zdaje się być jej najbardziej posłuszne. Obok pasteli i grafik Hanna Wiącek podejmowała także udane próby rzeźbiarskie. W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury prezentujemy malarstwo olejne, pastele. Na uwagę zasługuje klimat, nastrój i urokliwa kolorystyka tej twórczości. „Malarskość" bierze się z potrzeby serca i chwili.

Malarstwo to pasja, bo na co dzień autorka prowadzi nauczanie zintegrowane w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat sprzyjający ich zainteresowaniu sztukami plastycznymi, szeroko pojętą kulturą i próbom wypowiadania się językiem plastyki. Tę formę kreacji swoich wychowanków autorka bardzo sobie ceni. O pracach dzieci opowiada z większą fascynacją niż o swoim malarstwie. Jej uczniowie znajdowali się w gronie laureatów wielu konkursów plastycznych.

Hanna Wiącek, łukowska malarka, rzeźbiarka, a na co dzień nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, prezentowała swoje obrazy na spotkaniu Klubu Kamena. Można było podziwiać pejzaże Łukowa i Kazimierza Dolnego, martwą naturę oraz portrety najbliższych malarki. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i w zbiorach instytucji, między innymi w Łukowskim Muzeum Regionalnym. Wystawiała wielokrotnie w Galerii PROwizorium ŁOK.

Pełną emocji i wrażeń twórczość Hanny Wiącek, będzie można zobaczyć w Łukowskim Ośrodku Kultury od 10 lutego do 10 marca 2023 roku.

Artykuł pochodzi z portalu lukow24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy