Młodzi aktorzy z Siedlec docenieni

0
Aktorzy Studia, Fot: CKiS Siedlce

Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza wystąpiło na VI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA.

Festiwal odbył się od 4 do 6 października w Bielsku Podlaskim. Organizatorem było Stowarzyszenie "Kreatywny Bielsk". W sumie do konkursu zakwalifikowano 10 zespołów.
Adepci siedleckiego Studia Teatralnego wystąpili ze spektaklem "Bóg" na podstawie sztuki Woody'ego Allena. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte, co znalazło wyraz w wyróżnieniach i nagrodach. Studio otrzymało nagrodę "dla najbardziej zgranego zespołu", Maciej Czapski - reżyser i opiekun - dostał nagrodę "dla najlepszego edukatora", a Małgorzata Nowińska otrzymała wyróżnienie za rolę żeńską.
Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, przy którym działa Studio, zwraca uwagę, że ponieważ poziom przedstawień prezentowanych na tegorocznym Festiwalu był naprawdę wysoki, nagrody te są wyjątkowo cenne.
- Grupa była najmłodszą w stawce, a Małgorzata najmłodszą nagrodzoną przez jak najbardziej profesjonalne jury. Klimat DECHY był niezwykły. Cudowni ludzie, wspaniałe teatralne miejsce. Mamy nadzieję wrócić tam tak szybko, jak się da - deklaruje Maciej Czapski.