Konkurs Kaligraficzny za nami

2

15 maja 2019 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczysta Gala II Miejskiego Konkursu Kaligraficznego „Sztuka Pisana” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Urszula Wyrzykowska-Dudek Dyrektor Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, Prof. Anna Klim-Klimaszewska z UPH w Siedlcach, Małgorzata Szostek – Dyrektor SP nr 11 w Siedlcach oraz Mariusz Woszczyński – Dyrektor MOK w Siedlcach.

W czasie spotkania odbyła się prelekcja na temat kaligrafii Stanisława Skowronka oraz występy artystyczne młodzieży.

Eliminacje odbyły się w sześciu kategoriach. Do konkursu do zmagania się z trudną sztuką pięknego pisania zgłosiło się blisko 200 osób, z których wyłoniono Laureatów:

Kategoria klasy II-III

I miejsce: Weronika Zabijak – klasa III, SP nr 11

II miejsce: Maja Łapińska – klasa II, SP nr 6

III miejsce: Nikola Zagozdon – klasa III, SP 6; Milena Kazulo – klasa III, SP nr 4

Wyróżnienie: Amelia Bisek – klasa III, SP nr 9

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce: Zofia Dybowska – klasa V, SP nr 9

II miejsce: Maria Kuryło – klasa VI, SP nr 4

III miejsce: Julianna Jastrzębska – klasa VI, SP 11; Dominika Szostek – klasa IV, SP nr 11

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce: Katarzyna Kanicka – klasa VIII, SP nr 4

II miejsce: Aleksander Wysocki – klasa VIII, SP nr 12

III miejsce: Kinga Szczepańska – klasa VIII, SP nr 11; Oliwia Skorupka – klasa VIII, SP nr 11

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Paulina Celińska-Janowicz, ZSP nr 6

II miejsce: Yulija Modoviak, ZSP nr 2

III miejsce: Magda kamińska, ZSP nr 3

Kategoria studenci:

I miejsce: Dominika Nowicka

II miejsce: Anastasiya Sacharuczuk

III miejsce: Barbara Sacharczuk

Wyróżnienia: Olga Matusińska, Karolina Szkop

Kategoria seniorzy:

I miejsce: Antoni Maliszewski

II miejsce: Hanna Mitura

III miejsce: Bożena Czarnocka, Barbara Pogorzelska

 

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!!!