Wystawa fotografii Arkadiusza Włodarczyka

kultura Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na wystawę fotografii Arkadiusza Włodarczyka pt. "Nadmorskie Impresje".

Joanna Mikołajczuk

Opublikowano: 2 lipca 2018 08:34 | Aktualizacja: 2 lipca 2018 08:34

Fotografie powstały na terenie Słowińskiego Parku Narodowego - największego pasa ruchomych wydm w całej Europie. Połączone niszczycielskie moce wiatru i piaszczystego gruntu prowadzą tu nieustanne zmagania z roślinnością nadmorskich borów, pochłaniając wszystko, co napotkają na swojej drodze. Cmentarzyska drzew wyłaniają się z piachu jako masywne pnie i sęki wśród rzeźbionych w podłożu przez wiatr tekstur. Zdjęcia prezentowane na wystawie mają za zadanie przenieść Państwa w ten właśnie świat – na pozór tylko pozbawiony życia. Ich autor, wieloletni fotograf, uchwycił w wyjątkowy sposób jego walory, udowadniając, że piękno tkwi wszędzie – wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć.

Arkadiusz Włodarczyk – urodził się w 1973 r. w Warszawie. Fotografią zaczął zajmować się w wieku 15 lat. Od ponad 10 lat jego pasją jest fotografia przyrodnicza. Najczęściej odwiedza, szczególnie mu bliskie, okolice nadbużańskie. W roku 2015 swoją wystawę indywidualną „Wierzby" prezentował w Galerii Fotografii Fokus. Od 8 lat jest członkiem Grupy Twórczej Fotogram. Jego zdjęcia publikowane były w miesięczniku „Kraina Bugu". Współpracował z przychodniami „Centrum" w zakresie fotografii reklamowej. Dwukrotny laureat konkursu „Pociąg do Ekologii".

Wystawa czynna do 7 października w Galerii "w Bramie" MOK, przy ul. Pułaskiego 7 w Siedlcach.