Reklama

Reklama

Wernisaż wystawa fotografii "Latająca wystawa - Siedleccy Sportowcy 1918-2018"

Opublikowano: śr, 8 sie 2018 10:09
Autor:

Wernisaż wystawa fotografii "Latająca wystawa - Siedleccy Sportowcy 1918-2018" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Miasto zaprasza na wystawę fotografii dużego formatu z wizerunkami zasłużonych i najwybitniejszych sportowców związanych z Siedlcami.

Reklama

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 15 sierpnia 2018 roku (Święto Wojska Polskiego) o godzinie 19:00 w holu na piętrze Parku Wodnego Siedlce.

Ekspozycja wzorowana jest tzw. hall of fame (holach sławy), jakie znamy z dużych aren i hal klubów sportowych. Jej wernisaż zaplanowano 15 sierpnia, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni".

"Latająca wystawa" to galeria sylwetek czterdziestu najbardziej zasłużonych i najwybitniejszych sportowców związanych z Siedlcami, z okresu stulecia 1918-2018. Ich prezentacja ma pobudzać dumę narodową, krzewić lokalny patriotyzm oraz przybliżyć biografie sportowców zaangażowanych w proces odzyskania i umacniania niepodległości w okresie międzywojennym.

Sportowcy stulecia to społecznicy, wielcy patrioci, bardzo często osoby związane zawodowo z wojskiem, którzy dla współczesnego pokolenia mogą stanowić wzór Siedlczanina.

"Latająca wystawa" zostanie wyeksponowana w oryginalny i nowatorski sposób – duże plansze opisywanych bohaterów będą zwisały z sufitu, na różnych wysokościach, aby uzyskać efekt ruchu i unoszenia się. Wystawę będzie można oglądać codziennie do 20 listopada w holu Parku Wodnego Siedlce; będzie dostępna dla zwiedzających od 15 sierpnia, od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 6:00 - 22:00.

Uzupełnieniem wystawy będzie drukowany katalog prezentujący sylwetki sportowców opatrzone krótką notką biograficzną.

Liderem Projektu jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, a Partnerem Agencja Rozwoju Miasta Siedlce. Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".

"Latająca wystawa – Siedleccy Sportowcy 1918-2018"; Park Wodny Siedlce - ul. Jana Pawła II 6; od 15 sierpnia do 20 listopada 2018 r. od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 6:00 - 22:00. Wstęp bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.