reklama
reklama

"Teatralne spotkania pod muralem"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Teatralne spotkania pod muralem" - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaW każdą niedzielę lipca Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spektakle w ramach nowego cyklu "Teatralne spotkania pod muralem".
reklama

Na letniej scenie CKiS wystawionych zostanie 6 spektakli, o godz. 15:00 zaprezentowane zostaną przedstawienia dla dzieci, a o godz. 20:00 sztuki dla dorosłych. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdą się takie tytuły jak: "Król lasu", "Mały Książę", "W oczy mi patrz. Recital Samanty" oraz "Koziołek Matołek i jego przygody!". Dorośli widzowie będą mogli obejrzeć "Kantatę na cztery skrzydła" oraz przedstawienie "Poper". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

 

 

Teatralne spotkania pod muralem - repertuar

Spektakle dla dzieci

4 lipca
godz. 15:00


Król lasu

W lesie pojawił się wyjątkowo paskudny osobnik o imieniu Brud i razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Szczurem i Karaluchem, niszczy zieleń, rozrzuca śmieci, zatruwa wodę i powietrze - chce stworzyć imperium Brudu. Przed tak zmasowaną inwazją las nie jest w stanie się obronić. Król Dąb i marszałek dworu Sowa sprowadzają na pomoc doktora Bąbla. Ten ratuje las przed zagładą, ale nie może pomóc Królowi, który ze zmartwienia , że nikt go nie kocha pomału umiera. Nie pomoże też Jędrek, wnuk Doktora, bo zajęty jest słuchaniem głośnej muzyki, nie chce się uczyć i mówi, że w lesie jest nudno. A może uratuje Króla Lasu robot skonstruowany przez doktora Bąbla, którego podarował swojemu wnukowi. Robot może zrobić wszystko, pod warunkiem, że się go wcześniej wszystkiego nauczy. O ochronie przyrody, o poszanowaniu innych, o przyjemności w zdobywaniu wiedzy i wielu sprawach ważnych dla dzieci opowiada bajka „Król lasu”.

reklama

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Banasiów z Warszawy

11 lipca
godz. 15:00

Mały Książę
Na motywach książki „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exuperyego

„Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry’ego to jedna z najważniejszych pozycji w literaturze światowej, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Przedstawienie z bajkową scenografią wzbogaconą wizualizacjami, ze wzruszającą oprawą muzyczną i piosenkami napisanymi przez Ulę Gotowicką z  muzyką Waldemara Koperkiewicza. „Mały Książę” – mieszkaniec dalekiej planety w czasie swojej podróży odkrywa wszystko to co nam wydaje się znajome i oczywiste. Patrząc jednak na nas z boku z dystansem, z dziecięcym zdziwieniem przypomina nam czym jest miłość, przyjaźń, wierność, dobro i zło. Piękny tekst niosący ponadczasowe przesłanie trafia zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Teksty piosenek: Ula Gotowicka
Obsada: Teatr ES

18 lipca
godz. 15:00


W oczy mi patrz. Recital Samanty

Wykonanie: Teatr V

Teatr V to niezależna, grupa teatralna działająca od ponad 4 lat. W skład zespołu wchodzą ludzie z ogromną pasją i zaangażowaniem. Sami kreują scenariusze, budują scenografię, szyją kostiumy. Teatr V to miejsce do rozwoju dla ludzi o różnych talentach, gdzie każdy dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi oraz uczy się nowych umiejętności. Posiadają na koncie liczne nagrody, w tym pierwsze miejsca na Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich. Latem tego roku Teatr V zaprezentuje koncert w wykonaniu Samanty Młotek. Posłuchamy włoskich przebojów i nie tylko. Wydarzenie to poprowadzi Marcel Fryś. Zapraszamy.

Autor tekstu: Teatr V
Reżyser: Wiktoria Wonschik
Obsada: Marcin Jastrzębski, Marta Jakubiec, Małgorzata Nowińska, Zuzanna Dziosa, Natalia Niedziółka, Wiktoria Prokurat, Filip Wawrecki, Julia Biardzka, Kamila Śledź, Alicja Augustyniak

25 lipca
godz. 15:00


Koziołek Matołek i jego przygody

Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w I klasie szkoły podstawowej. Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

reklama

Spektakle dla dorosłych

18 lipca
godz. 20:00

Kantata na cztery skrzydła

Tekst Roberta Bruttera, autora scenariuszy bardzo popularnych i znakomitych seriali TVP takich jak „Ranczo” i „Rodzina zastępcza”. Kto zna jego twórczość wie, że pełna jest opisów naszego codziennego życia z jego emocjami, porażkami i sukcesami, z nutką autoironii i tego co lubimy najbardziej: przesłania, że z każdej beznadziejnej sytuacji jest wyjście. Brutter uczy nas zdrowego dystansu do siebie i tolerancji do innych. „Kantata” jest taką właśnie opowieścią. O dziewczynie, która pod wpływem ogromnego poczucia winy, pragnie odebrać sobie życie. Lecz oto… pojawiają się dwaj aniołowie, którzy usiłują ją od tego zamiaru odwieść. Czy im się uda? Opowieść, w której łzy mieszają się z ogromną dawką śmiechu, daje gwarancję świetnej zabawy.

Scenariusz: Robert Brutter
Reżyseria: Waldemar Koperkiewicz
Obsada: Ula Gotowicka, Maciej Czapski, Robert Protasewicz

reklama

25 lipca
godz. 20:00

POPER

Małżeństwo Szwarców drży w posadach. Drobny konflikt rozpętał okrutną i absurdalną wojnę między małżonkami. W intrygę zostaje wciągnięty tytułowy Poper, sąsiad Szwarców, dobrotliwy kawaler, który dotąd wiódł spokojne życie. Niszczycielska siła złego słowa zaczyna deformować życie bohaterów. Przyjaciel domu o wiele mówiącym imieniu Kac oraz młoda prostytutka Kulpa, stają się kolejnymi elementami tej skomplikowanej i emocjonalnej układanki. Czy bohaterom, którzy przyjmują swój los zaskakująco bezrefleksyjnie, uda się zwyciężyć swoją niemoc? Co napędza w naszym życiu zmianę? Strach przed samotnością? A może tęsknota za lepszym światem?
Sztuka izraelskiego dramaturga, pisarza i reżysera teatralnego, to fascynujący tekst, w którym humor łączy się z okrucieństwem, tragizm z absurdem, a codzienność z poezją. Autor doskonale łączy elementy komedii i tragedii, a najlepszym dowodem jego odwagi jest fakt, że do tej wybuchowej mieszanki konwencji, Levin wprowadza… piosenki. Za zachętę niech posłużą choćby dwa tytuły utworów – "Piosenka palca w nosie", "Piosenka przedniej i tylnej potrzeby".

reklama

Autor: Hanoch Levin
Reżyseria i scenografia: Stanisław Dembski

Obsada:
Katarzyna Lasota, Sebastian Słomiński, Michał Zieliński, Aleksandra Iwanowska, Mikołaj Sierociuk

Muzycy:
Magdalena Górska - skrzypce
Maria Wierzbicka - altówka
Bernard Łasecki - fagot

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama