O Niepodległej w Siedleckiej Książnicy

kultura MBP w Siedlcach w ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zorganizowała wydarzenie artystyczne pn. "Czytaj o Niepodległej".

MBP w Siedlcach

Opublikowano: 21 czerwca 2018 08:21 | Aktualizacja: 21 czerwca 2018 08:21

Utwory z „Antologii Niepodległości" polecane do czytania przez Parę Prezydencką w 2018 roku zaprezentował aktor Maciej Czapski. Podczas imprezy podsumowano konkurs fotograficzny pt. „Wolność czytania" na który złożono 41 prac. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Rucińskiego przyznało 3 nagrody i 2 wyróżnienia autorom najciekawszych zdjęć. Laureaci konkursu odebrali dyplomy i nagrody pieniężne z rąk dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach Jadwigi Madziar oraz kierownik Referatu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Siedlce - Katarzyny Kozioł. Konkursowe prace można było podziwiać podczas multimedialnej prezentacji.

Wydarzenie „Czytaj o Niepodległej" uświetnił poetycki koncert patriotyczny w wykonaniu Artura Gotza z zespołem.

Podczas koncertu można było usłyszeć wiersze wielkich poetów: Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza, a także piosenki Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Kabaretu Starszych Panów oraz znane piosenki patriotyczne w oryginalnych aranżacjach.

Imprezę poprowadził Andrzej Ilczuk z Radia Podlasie.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach, a Sponsorem Głównym PGE Polska Grupa Energetyczna.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.