Koncerty „Muzyka na dworze Jagiellonów” i „Wizyta u królowej Bony”

kultura Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką.

MOK

Opublikowano: 23 października 2020 09:58 | Aktualizacja: 23 października 2020 09:58

 

29 października 2020 r. (czwartek), godz. 8:30, 9:45, 11:00, 12:15

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

 

            Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie w roku szkolnym 2020/2021. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 29 października zapraszamy na koncerty pt. Muzyka na dworze Jagiellonów i Wizyta u królowej Bony.

Niewątpliwą atrakcją naszych programów z muzyką dawną jest prezentacja instrumentów historycznych, charakterystycznych dla danej epoki. Lutnia, viola da gamba, pomort to instrumenty, które występowały często w muzyce XVI wieku. W czasy polskiego renesansu przeniesie nas zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Poznamy popularne wówczas formy muzyczne – od ilustracyjnych miniatur, poprzez modne tańce, aż do pieśni. Będą to utwory kompozytorów działających w czasach panowania Jagiellonów. Dwór królewski szczycił się muzyką na najwyższym europejskim poziomie, a muzyczny gust władców przejmowali też co znaczniejsi magnaci, utrzymujący własne kapele. Małych melomanów zapraszamy na Zamek Wawelski. Przy dźwiękach dworskiej kapeli będziemy spacerować po królewskich komnatach, odkrywając tajemnice królowej Bony.

Terminy kolejnych koncertów:

26 listopada, 17 grudnia, 14 stycznia, 18 lutego, 18 marca, 29 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.