Reklama

Reklama

Koncerty „Muzyka na dworze Jagiellonów” i „Wizyta u królowej Bony”

Opublikowano:
Autor:

Koncerty „Muzyka na dworze Jagiellonów” i „Wizyta u królowej Bony” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką.

Reklama

 

29 października 2020 r. (czwartek), godz. 8:30, 9:45, 11:00, 12:15

Sala Biała MOK, ul. Pułaskiego 6

 

            Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. Spotkania z muzyką. Małe filharmonie w roku szkolnym 2020/2021. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 29 października zapraszamy na koncerty pt. Muzyka na dworze Jagiellonów i Wizyta u królowej Bony.

Niewątpliwą atrakcją naszych programów z muzyką dawną jest prezentacja instrumentów historycznych, charakterystycznych dla danej epoki. Lutnia, viola da gamba, pomort to instrumenty, które występowały często w muzyce XVI wieku. W czasy polskiego renesansu przeniesie nas zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej. Poznamy popularne wówczas formy muzyczne – od ilustracyjnych miniatur, poprzez modne tańce, aż do pieśni. Będą to utwory kompozytorów działających w czasach panowania Jagiellonów. Dwór królewski szczycił się muzyką na najwyższym europejskim poziomie, a muzyczny gust władców przejmowali też co znaczniejsi magnaci, utrzymujący własne kapele. Małych melomanów zapraszamy na Zamek Wawelski. Przy dźwiękach dworskiej kapeli będziemy spacerować po królewskich komnatach, odkrywając tajemnice królowej Bony.

Terminy kolejnych koncertów:

26 listopada, 17 grudnia, 14 stycznia, 18 lutego, 18 marca, 29 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE