reklama

Koncert w wykonaniu Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Grzegorza Paczkowskiego

Opublikowano:
Autor:

Koncert w wykonaniu Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Grzegorza Paczkowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaMOK w Siedlcach zaprasza na koncert Anny Przedlackiej, Macieja Turkowskiego i Grzegorza Paczkowskiego pt. "Nasz czas przesypał się jak piasek".

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 maja 2018 roku o godzinie 20:00 w Sali Białej MOK, ul. Pułaskiego 7. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

W ramach majowego koncertu piosenki poetyckiej "Nasz czas przesypał się jak piasek" wystąpi Anna Przedlacka – artystka związana z Grupą Piosenki Poetyckiej. Towarzyszyć jej będzie Maciej Turkowski – muzyk, kompozytor, instruktor, wychowawca młodzieży, pedagog, laureat nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Aleksandria" oraz „Wawrzyn Siedlecki". W dziedzinie piosenki poetyckiej działa już ponad 20 lat. Najpiękniejsze utwory jego autorstwa znalazły się na płycie „Tyle pragnień". Większość z nich została nagrodzona podczas ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej. Od lat zaszczepia pasję do muzyki młodym ludziom. Przyjaciele mówią o nim, że własne sukcesy mierzy sukcesami swoich utalentowanych wychowanków.

Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Paczkowski. Jest wykonawcą z nurtu piosenki autorskiej, stylistycznie nawiązującym do poezji śpiewanej. Występuje od 2009 roku i ma na koncie kilkaset występów w domach kultury, klubach studenckich, klubokawiarniach, szkołach, muzeach czy bibliotekach. Koncertował w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Wrocławiu czy Katowicach. Uczestniczył również w przeglądach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Jego najważniejsze laury festiwalowe to m.in. dwukrotnie zdobyta nagroda autorska im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2015 i 2016), również dwukrotnie zdobyta Nagroda Autorska im. Jacka Fałkiewicza czy Nagroda Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. O sobie mówi, że pisze, aby dać wyraz stanom rodzącym się w nim w odpowiedzi na wszystko, co go spotyka i porusza. Układa melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. Śpiewa, żeby wypowiedzieć się własnymi słowami we własnym imieniu. W kwestii wykonawczej pozostaje wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE